وب‌گرد: 6 وب‌سایت برتر در زمینه یادگیری زبان برنامه‌نویسی کامپیوتری کدامند؟

وب‌گرد: 6 وب‌سایت برتر در زمینه یادگیری زبان برنامه‌نویسی کامپیوتری کدامند؟

آیا تا به حال تمایلی به یادگیری زبان برنامه‌نویسی کامپیوتر داشته‌اید، اما نمی‌دانستید باید از کجا شروع کنید؟ خب روزهای سردرگمی به پایان رسید. امروزه دیگر آموزش برنامه‌نویسی کامپیوتر، چندان هم کار سخت و مشکلی نیست. اگر تازه شروع به یادگیری کرده و از استعداد کافی نیز برخوردار باشید، تنها در عرض چند ماه به این هدف دست خواهید یافت. در «وبگرد» این هفته، شما را با 6 وب سایت برتر در این زمینه آشنا می‌کنیم. با ما همراه شوید.

«وب‌گرد» در روزهای سه‌شنبه منتشر می‌شود و در آن با ابزارهای تازه و وب‌سایت‌های کاربردی دنیای مجازی آشنا خواهید شد. «وب‌گرد» فرصتی برای غرق شدن در دنیای مجازی است.

اگر وب‌سایت یا ابزار کاربردی می‌شناسید، آن را از طریق ایمیل webgard[at]zoomit.ir به ما معرفی کنید.

W3schools.com

 W3Schools

اگر بتازگی قصد یادگیری زبان برنامه نویسی را داشته و یا یک برنامه‌نویس متوسط هستید، این وب‌سایت فوق‌العاده در زمینه آموزش برنامه نویسی را به شما معرفی می‌کنم. W3shools دروس متفاوتی در زمینه‌های گوناگونی همچون برنامه نویسی وب و زبان‌های اسکریپت‌نویسی همچون html، html5، css، asp، Ajax،jQuery ،javaScript  و غیره را در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر مایلید قابلیت‌های خود در این زمینه را گسترش دهید، این وب سایت را منبعی عالی برای آموزش و یادگیری خواهید یافت.


Codeavengers.com

Code-Avengers


اگر مایلید برنامه‌نویسی برای ساخت بازی، اپلیکیشن‌ یا وب‌سایت‌هایی که از html\html5، css3، java Script python  استفاده می‌کنند را بیاموزید و در عین حال مایلید از شیوه آموزشی سرگرم‌کننده‌ای استفاده کنید، پس این وب‌سایت برای شما ایده‌آل خواهد بود. این سایت از محیط‌های آموزشی سرگرم‌کننده و مشارکتی استفاده کرده که برای تمامی گروه‌های سنی، کارآمد و قابل‌توجه می‌باشد. حتی اگر در زمینه برنامه‌نویسی اطلاعاتی متوسط هم داشته باشید، در اینجا باز هم می‌توانید موضوعاتی جالب برای یادگیری بیابید.


Codecademy.com

 Learn-to-code---Codecademy

دیگر وب‌سایت جالب در زمینه برنامه نویسی Codecademy.com  است که برای یادگیری زبان‌هایی همچون جاوا اسکریپت، HTML/CSS, PHP, Python و روبی به کار می‌رود. همچنین شما می‌آموزید چگونه از برخی از APIهای معروف را در وب‌سایت یا اپلیکیشن‌های خود استفاده کنید. Codecademy از سیستم آموزشی مدرنی برخوردار می‌باشد که بر مبنای میزان مشارکت و تعامل کارآموز برنامه‌ریزی شده است. در این سایت دوره‌های کامل برنامه‌نویسی برای مبتدیان موجود می‌باشد. لازم است دیگر‌بار اشاره کنیم که این وب‌سایت هم برای تازه‌کارها و هم برای برنامه‌نویسان متوسط سودمند است. در عین حال برنامه‌نویسان ممتاز هم می‌توانند از نکات و آموزش‌های جالب ارائه شده در این سایت استفاده کنند.


Tutorialspoint.com

 Codecademy

Tutorialpoint از تعداد زیادی خودآموز برای یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی در سطوح بالاتر برخوردار می‌باشد که امروزه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. در اینجا می‌توان برای هر نوع زبان برنامه‌نویسی کامپیوتری که چیزی در موردش شنیده‌اید، آموزشی یافت ( آن‌دسته از زبان‌ها که در حال حاظر استفاده می‌شوند). علاوه بر این، در این وب‌سایت برای دیگر رشته‌ها همچون DIP، OS، SEO، Telecome، DBMS و دیگر قالب‌های نرم‌افزاری نیز دوره‌های آموزشی موجود است. برخی از زبان‌های متداولی که در این سایت آموزش داده می‌شوند عبارتند از: جاوا، C++, PHP, Python, Ruby C#, Perl, VB.Net, ios.


Msdn.microsoft.com

 MSDN-the-Microsoft-Developer-Network

اگرچه برنامه‌نویسان مبتدی ممکن است آموزش‌های MSDN یا (شبکه توسعه‌دهنده مایکروسافت) را قدری دشوار بیابند، اما هنوز هم برای کسب مهارت‌های بالا در زمینه اونواع متدهای توسعه ترم‌افزار تحت دا‌ت‌نت همچون VB.Net، C# و دیگر زبان‌ها، این وب‌سایت منبعی بسیار عالی می‌باشد. در اصل این سایت خودآموزی جامع، برای برنامه‌نویسان مبتدی و پیشرفته به شمار می‌رود.
البته ممکن است تازه‌کارها، قدری در کار با آن راحت نباشند. منابع بی‌شماری وجود دارند که اوقاتی دشوار را برای تازه‌کارها فراهم می‌کنند؛ مخصوصا اگر فرد نداند باید دنبال چه چیزی باشد. اما در این وب‌سایت می‌توان تعداد زیادی اپلیکیشن نمونه، خود‌آموز و دیگر منابع مرتبط را که توسط مایکروسافت و دیگر اعضاء این وب‌سایت آپلود شده را دریافت و مورد استفاده قرار داد. همچنین می‌توان در رفع مشکلات و بهبود مهارت‌ها، از دیگر اعضاء گروه درخواست کمک کرد.


Lynda.com

 lynda

شاید در مورد لیندا، پیش از این هم شنیده باشید. لیندا ویدئوهای آموزشی مناسب و ساده‌ای را در اختیار کارآموزان قرار می‌دهد. در این وب‌سایت که یکی از سایت‌های آموزشی خوب و قدیمی است، می‌توان در مورد زبان‌های برنامه‌نویسی کامپیوتر، مطالب خوب و آموزنده‌ای را در قالب آموزش‌های ویدئویی دریافت کرد. اگر به دنبال بهبود قابلیت‌های خود هستید، پس این وب سایت می‌تواند نمونه‌ای ایده‌آل به شمار رود. علاوه بر زبان‌های برنامه نویسی، لیندا در مورد سایر موضوعات همچون مدل سازی سه بعدی، CAD و عکاسی نیز آموزش‌های جامع و کاربردی را در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

 

اگر وب‌سایت یا ابزار کاربردی می‌شناسید، آن را از طریق ایمیل webgard[at]zoomit.ir به ما معرفی کنید.

نظرات خود درباره این وب‌سایت‌ها و بخش «وب‌گرد» با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده