ساعت‌های هوشمند آرکوس، فراتر از یک وسیله‌ی جانبی برای تلفن‌هوشمند است

ساعت‌های هوشمند آرکوس، فراتر از یک وسیله‌ی جانبی برای تلفن‌هوشمند است

آرکوس در دنیای ساعت‌های هوشمند به شکلی کاملا متفاوت وارد عمل شده است. این شرکت بیش از هر چیزی به محصول جدیدی که در این عرصه ارائه داده امید بسته و تصمیم دارد سه نوع ساعت هوشمند را برای طیف مشتریان گوناگون وارد بازار کند. در واقع این محصول جدید ساعت هوشمند ضد‌ آبی است که تا کنون برندی خاص به این نوع محصول توجهی نشان نداده است.

این گونه که از شواهد استنباط می‌شود این ساعت‌های هوشمند جدید در زمانی نامشخص در همین تابستان به بازار می‌آیند. البته این محصولات جدید به راحتی بوسیله اندازه نمایشگر و فناوری‌های به کار رفته در آن قابل تشخیص می‌باشند.

برخلاف Galaxy Gear که قادر به انجام هر کاری است، محصول آرکوس بسیار نزدیک به Pebble می‌باشد. این ساعت به گونه‌ای طراحی شده‌ که از iOS و اندروید پشتیبانی کند و هدف نهایی آن بالا بردن کارایی تلفن‌هوشمند بوده و به هیچ عنوان قصد جایگزین شدن با آنها را ندارد. در نتیجه مصرف کنندگان در هنگام خرید این محصول باید به برخی نکات توجه کنند. شما با خرید این ساعت امکان دست یابی به اطلاعاتی همچون پیام کوتاه، ای‌میل، متن، توئیتر، فیسبوک و غیره را داشته و قادر به کنترل اپلیکیشن‌های پخش صوت و تصویر تلفن‌هوشمند هستید و در نهایت این محصول کارکرد اصلی خود را که همانا ارائه‌ی اطلاعات زمان است، در اختیار شما قرار می‌دهد. اما کارهایی را هم نمی‌توان با این ساعت انجام داد. عکس برداری با دوربینی با رزولوشن پایین، صحبت کردن با مچ دست‌تان یا پاسخ دادن به پیغام‌ها از جمله این کارها است.

ارزان‌ترین مدل در میان این سه ساعت، مدل پنجاه دلاری آرکوس است،‌ ساعتی هوشمند با ظاهری خشن، صفحه‌ی نمایش غیر خازنی 1.55 اینچی، سفید وسیاه و با عمر باطری که بین یک تا دو هفته است. با پرداخت مبلغی بالاتر یک مدل رنگی خازنی که اندازه صفحه نمایش آن تا 1.8 اینچ ( هم سایز با یک آی‌پاد نانو) است، در اختیار شما قرار خواهد گرفت و عمر باتری این نمونه در حدود 36 تا 48 ساعت است. مسلما علاقمندان مد از دانستن این نکته که بند این مدل قابل تعویض است، خوشحال خواهند شد. سرانجام محصول بی‌نظیر و ممتاز با قیمت 130 دلار ساعت هوشمند آرکوس e-Ink است که در خصوصیاتی همچون اندازه نمایشگر و رنگ شبیه به مدل قبلی است اما در عین حال از یک صفحه نمایش خمیده با قاب آلومینیومی بهره می‌برد.

خط تولید این ساعت‌ها احتمالا در تابستان پیش رو آغاز به کار خواهد کرد اما انتظار نداشته باشید هر سه ساعت‌ در یک‌زمان به بازار عرضه شوند. آرکوس تصمیم دارد تنها مدل 50 دلاری را وارد بازار کند و مدل‌های گرانقیمت‌تر به دنبال آن و در طی ماه‌های آینده روانه بازار خواهند شد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده