سامسونگ جزئیات سنسورهای سلامتی مدل‌های جدید گلکسی واچ را اعلام کرد

دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
ویژگی Body Composition در گلکسی واچ ۶ کلاسیک
سامسونگ با حسگر سلامتی BioActive پیشرفته، گلکسی واچ ۷ و گلکسی واچ اولترا را به ساعت‌های هوشمند قدرتمندتری از نسل قبل تبدیل می‌کند.
تبلیغات

سامسونگ با نزدیک‌شدن به رویداد بعدی گلکسی آنپکد خود، نسل جدید سنسور سلامتی BioActive را برای گلکسی واچ ۷ و گلکسی واچ اولترا رونمایی کرد. این حسگر قابلیت‌های جدید و کاربردی را دراختیار دارندگان ساعت هوشمند سامسونگ قرار می‌دهد.

سری گلکسی واچ ۷ و گلکسی واچ اولترا که به‌زودی معرفی خواهند شد، از نسل جدید حسگر BioActive بهره خواهند برد. این حسگر علاوه‌بر بهبود عملکرد دریافت نور ازطریق فوتودیودهای موجود، از LEDهای جدید با رنگ‌های آبی، زرد، بنفش و فرابنفش استفاده می‌کند.

بیمه موبایل ازکی

سامسونگ درباره‌ی نسل جدید حسگر BioActive خود می‌گوید: «موفق شدیم با ارتقای چشمگیر عملکرد تک‌‌تک فوتودیودها، تعداد آن‌ها را بدون افت کارایی از ۸ به ۴ عدد کاهش دهیم. این بازطراحی فضای بیشتری برای قراردادن تعداد بیشتر و متنوع‌تری از LEDها فراهم و امکان چینش ایدئال آن‌ها را روی حسگر تضمین می‌کند. نسل جدید BioActive علاوه‌بر بهره‌گرفتن از تعداد بیشتری LED‌ سبز و قرمز و مادون‌قرمز، از LED آبی، زرد، بنفش و فرابنفش نیز بهره می‌برد. با به‌کارگیری و چینش هوشمندانه‌ی این LEDها درکنار فوتودیودهای به‌روزشده، سامسونگ مرزهای نوآوری را در حوزه‌ی پایش سلامتی با محصولات پوشیدنی‌، گسترش داده است.»

بهبود سخت‌افزاری نسل جدید سنسور BioActive امکان افزایش دقت سنجش معیارهای موجود مانند ضربان قلب و سطح اکسیژن خون را فراهم کرده است. سامسونگ ادعا می‌کند دقت حسگر جدید درمقایسه‌با نسل گذشته که در گلکسی واچ ۶ و مدل‌های قدیمی‌تر این محصول استفاده شده، تا ۳۰ درصد افزایش یافته است. ناگفته نماند که این پیشرفت‌ها فقط به ارتقای قابلیت‌های موجود محدود نمی‌شوند و امکانات جدیدی را نیز ارائه می‌دهند.

اولین قابلیت جدیدی که با حسگر BioActive پیشرفته به گلکسی واچ‌های جدید اضافه می‌شود، پشتیبانی از شاخص AGEs است. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا با ردیابی AGEs در بدن خود، نشانگر بهتری از وضعیت سلامت متابولیک‌شان به‌دست آورند. AGEs ترکیباتی هستند که در اثر گلیکاسیون در جریان خون ایجاد می‌شوند و می‌توانند هنگام پخت‌و‌پز غذا نیز شکل بگیرند. انباشت مقادیر زیاد این ترکیبات در بدن می‌تواند زمینه‌ساز مشکلات جدی مانند فشار‌خون بالا و بیماری‌های قلبی و دیابت شود. همچنین، برخی متخصصان پزشکی AGEs را به‌عنوان نشانگر کلی سلامت فرد در نظر می‌گیرند.

سامسونگ می‌گوید که شاخص AGEs برای مدل‌های بعدی گلکسی واچ در نظر گرفته‌ شده است؛ اما احتمال دارد قابلیت مذکور بلافاصله‌ پس‌ از عرضه‌ی اولیه‌ی این ساعت‌ها دردسترس نباشد. طبق روال همیشگی درباره‌ی قابلیت‌های جدید سلامتی، امکان دسترسی به این ویژگی احتمالاً باتوجه‌به منطقه‌ی جغرافیایی، متفاوت خواهد بود.

طبق اعلام سامسونگ، شاخص AGEs فقط یکی از قابلیت‌های جدیدی است که به گلکسی واچ‌های مجهز به نسل جدید حسگر ‌BioActive اضافه می‌شود. گلکسی واچ ۷ و گلکسی واچ اولترا در ۱۰ جولای (۲۰ تیر) درکنار گوشی‌های تاشدنی گلکسی زد فولد ۶ و گلکسی زد فلیپ ۶ معرفی خواهند شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات