اختراع جدید سامسونگ: ماسک الکترونیکی برای تنفس هوای پاک

سه‌شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۳
مطالعه 2 دقیقه
پرچم سفید با لوگو سامسونگ / Samsung درحال اهتزاز جلوی ساختمان
ماسک الکترونیکی جدید سامسونگ با استفاده از حسگرهای داخلی و فیلترهای تعبیه‌شده، هوای پاک را به ریه‌های شما می‌رساند.
تبلیغات

این روزها ساخت و تولید سخت‌افزارها و پوشیدنی‌هایی که بتوانند زندگی ما را آسان‌تر کنند، افزایش چشمگیری یافته است. پیش‌از‌این شاهد ثبت کوله‌پشتی هوشمند مایکروسافت بودیم و اکنون سامسونگ یک قدم جلوتر رفته است. غول فناوری کره‌ای پتنت ماسک الکترونیکی جدیدی با تراشه‌های داخلی ثبت کرده است که به شما کمک می‌کند تا هوای پاک‌تری تنفس کنید.

براساس پتنت منتشرشده، ماسک الکترونیکی پوشیدنی سامسونگ را می‌توان ازطریق اپلیکیشن موبایل کنترل کرد. این اپلیکیشن اطلاعاتی درباره‌ی ماسک، ازجمله امتیاز فیلتر ثبت‌شده روی ماسک‌، شارژ باتری، سرعت چرخش فن، زمان استفاده از ماسک، میزان هوای پاک دریافتی و سایر اطلاعات مربوط به تنفس را نشان می‌دهد.

طراحی ماسک الکترونیکی سامسونگ

ماسک به فیلترهایی ازجمله MA-60 و MA-80 و MA-94 برای تصفیه‌ی هوایی که تنفس می‌کنید، مجهز می‌شود. برای دستیابی به این هدف، در لبه‌ی فیلترها حسگرهایی وجود دارند که به‌تدریج میزان آلودگی هوا را بررسی می‌کنند.

همچنین، یک فن برای این ماسک تعبیه شده است که به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر نفس بکشید. سپس، پردازنده براساس داده‌های حسگر به‌طور خودکار درباره‌ی تعیین فیلتر ماسک تصمیم می‌گیرد.

طراحی ماسک الکترونیکی سامسونگ

لبه‌های فیلتر الگوهایی از نقاط یا خطوط دارند که از یک تا چهار دسته‌بندی می‌شوند. این الگوها باتوجه‌به سطح فیلتر در رنگ‌های مختلفی مانند قرمز یا آبی نمایش داده می‌شوند. بنابراین، وقتی سیستم با استفاده از حسگرها این رنگ‌ها را تشخیص می‌دهد، می‌تواند رتبه‌ی فیلتر را براساس رنگ‌ها تعیین کند.

ماسک الکترونیکی سرعت فن را براساس داده‌ی حسگرها تنظیم می‌کند. اگر فیلتر بسیار کثیف باشد، فن سریع‌تر می‌چرخد ​​تا هوا را بهتر تصفیه کند و زمانی‌که خیلی آلوده نباشد، فن کندتر می‌چرخد ​​تا در انرژی باتری ماسک صرفه‌جویی شود.

اپلیکیشن ماسک الکترونیکی سامسونگ

به‌لطف سیستم‌های پیشرفته‌ی داخل ماسک، هنگام تنفس هوای تازه و تمیزی که از قبل فن داخل ماسک فیلتر کرده است، دریافت خواهید کرد. طراحی ماسک به‌صورتی است که می‌توانید از آن هنگام ورزش نیز استفاده کنید.

سال گذشته، سامسونگ پتنت فناوری پوشیدنی جدیدش را ثبت کرده بود؛ اما اداره‌ی ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) این سند را در پایان مارس (۱۲ فروردین) سال جاری منتشر کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات