برنامه‌های اپل لو رفت؛ عرضه عینک هوشمند در سال ۲۰۲۷

یک‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
رندر غیر رسمی از عینک هوشمند اپل از نمای جلو در حالت باز و بسته
نقشه‌ی راه فاش‌شده‌ی اپل نشان می‌دهد این شرکت احتمالاً سال ۲۰۲۷ عینک هوشمند عرضه خواهد کرد.
تبلیغات

در حالی که اپل امکان عرضه‌ی نسخه‌ی ارزان‌تر ویژن پرو را بررسی می‌کند، نقشه‌ی راه این شرکت که توسط یکی از افشاگران در ایکس فاش شده نشان می‌دهد که غول فناوری به دنبال ورود به حوزه‌ی جدید عینک‌های هوشمند است.

ظاهراً اپل در کنار عینک هوشمند روی آیپد تاشدنی هم کار می‌کند و هر دو محصول احتمالاً سال ۲۰۲۷ عرضه خواهند شد. این شایعات با اظهارات قبلی مینگ‌چی‌ کوئو، تحلیلگر خوش‌سابقه‌ی اپل، مبنی‌بر عرضه‌ی آيپد تاشدنی با نمایشگر ۲۰٫۳ اینچی در سال ۲۰۲۷ مطابقت دارد.

نقشه‌ی راه محصولات جدید اپل تا سال ۲۰۲۷

اپل سودآوری را نسبت‌ به هر چیز دیگری در اولویت قرار می‌دهد و اگر بازار به خوبی از چنین محصولاتی که توسط رقبا عرضه می‌شوند استقبال نکند، بعید است که این شرکت به دنبال عرضه‌ی آن‌ها باشد.

آیفون SE 4 و مک بوک با نمایشگر اولد محصولات دیگری هستند که احتمالاً به‌ترتیب در سال ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶ عرضه خواهند شد.

قیمت هدست واقعیت مجازی اپل از ۳٬۵۰۰ دلار آغاز می‌شود و طبق پیش‌بینی‌های کوئو با عرضه‌ی آن در کشورهای دیگر فروش ویژن پرو تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۸۰۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

اپل احتمالاً مدل ارزان‌تر ویژن پرو را در سال ۲۰۲۵ عرضه خواهد کرد. از آن‌جایی که عینک‌های واقعیت مجازی باید بسیار سبک باشند، مهندسان اپل با چالش‌هایی مانند استفاده از باتری‌های کوچک‌تر مواجه خواهند بود. یکی از کارمندان اپل پیش‌تر اعلام کرد که این پروژه ناامیدکننده است، اما تنها برای راضی نگه‌داشتن تیم کوک پروژه را ادامه دادند.

یکی از سخت‌ترین چالش‌های توسعه‌ی عینک هوشمند اپل بهره‌گیری از تراشه‌ای است که قدرتی در سطح گوشی آیفون فعلی اما با یک‌دهم مصرف انرژی آن داشته باشد. کمی بعید به نظر می‌رسد که سال ۲۰۲۷ بتوانیم شاهد رونمایی از عینک هوشمند اپل باشیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات