ساعت مچی Mio Alpha ضربان قلب ورزشکاران را کنترل می‌کند

ساعت مچی Mio Alpha ضربان قلب ورزشکاران را کنترل می‌کند

در CES امسال از انواع و اقسام ساعت‌های هوشمند تا ابزارهای دنبال‌کننده فعالیت‌های ورزشی پرده برداری شد. یکی از این ابزارهای جذاب و کارآمد، Mio Alpha نام دارد. کمپانی سازنده آن پس از کمپین موفقیت‌آمیزی که در کیک‌استارتر داشت، محصول خود را نهایی کرده و در نمایشگاه CES به نمایش گذاشته است. ساعت با قابلیت نمایش و بررسی ضربان قلب چیز تازه‌ای نیست اما چه چیز Mio Alpha را از دیگر رقبا متمایز کرده؟

تفاوت اصلی Mio Alpha با دیگر ساعت‌های کنترل کننده ضربان قلب، مربوط به خواندن پشت سر هم و دقیق ضربان قلب ورزشکار در تمرینات سخت است. به عنوان مثال این ساعت مناسب دونده‌ای است که 20 کیلومتر در ساعت می‌دود.

Mio Alpha برای اندازه گیری ضربان قلب از روش تابش اشعه سبز به مویرگ‌های مچ دست و انعکاس آنها بهره می‌برد. ساعت براساس میزان نوری که منعکس می‌شود، ضربان قلب را محاسبه می‌کند.

مدیرعامل شرکت Mio در رابطه با ساعت Alpha گفته که این ساعت از الگوریتمی به نام Philips بهره می‌برد که قادر است سیگنال‌های اشتباه را حذف نموده و دقت محاسبه ضربان قلب را به شدت افزایش دهد.

ساعت Alpha بلافاصله پس از فعال کردن حالت بررسی ضربان قلب که با فشار دادن و نگه داشتن یکی از دو دکمه ساعت فعال می‌شود، شروع به نمایش ضربان قلب شخص می‌کند اگر در این حال به پشت ساعت نگاهی بیاندازید متوجه نور سبز آن خواهید شد.

جالب است بدانید که این ساعت از فناوری بلوتوث 4.0 برای ارتباط با ابزارهای مبتنی بر iOS بهره می‌برد و قادر است اطلاعات ورزش‌کار را به نرم‌افزارهایی همچون Endomondo, Wahoo و Adidas ارسال کند.

ساعت Mio Aplha از همین الان و با قیمت 199 دلار به فروش می‌رسد.

جهت مشاهده کلیه اخبار و مقالات مرتبط با نمایشگاه CES به صفحه اختصاصی زومیت مراجعه کنید.

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده