عینک واقعیت افزوده گوگل گلس ۲ سرانجام به جمع پروژه‌های شکست‌خورده گوگل پیوست

پنج‌شنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
گوگل گلس ۲
غول جستجوی اینترنت به‌طور رسمی اعلام کرد اواخر سال جاری به پشتیبانی از عینک هوشمند گوگل گلس Enterprise Edition 2 پایان خواهد داد.

گوگل اولین مدل عینک هوشمند خود را سال ۲۰۱۳ رونمایی کرد اما این محصول نتوانست نظر خریداران را به خود جلب کند. به‌هرحال این شرکت با تمرکز بر مشتریان سازمانی به حیات محصول واقعیت افزوده‌ی خود ادامه داد و به‌همین دلیل نام گوگل گلس به Enterprise Edition تغییر یافت. نسخه‌ی دوم این عینک نیز سال ۲۰۱۹ با تراشه‌ی Snapdragon XR1 روانه‌ی بازار شد.

به گزارش گیزموچاینا، گوگل قصد دارد به پشتیبانی از نسخه‌ی Enterprise Edition عینک هوشمند خود پایان دهد. براساس یادداشتی که این شرکت در وب‌سایت رسمی گوگل گلس منتشر کرده است، پشتیبانی از مشتریان کنونی این محصول تا ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۳ ادامه خواهد یافت و پس از آن هیچ به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدیدی برای آن منتشر نمی‌شود.

البته توسعه‌دهندگان شخص‌ثالث همچنان می‌توانند برنامه‌های کاربری خود را تا تاریخ اعلام‌شده ازطرف گوگل، به‌روزرسانی کنند. علاوه‌براین پس از پایان دوره‌ی پشتیبانی رسمی گوگل، دارندگان این محصول می‌توانند همچنان از آن استفاده کنند. البته احتمال دارد برنامه‌ی Meet On Glass پس از ۱۵ سپتامبر دیگر دردسترس کاربران نباشد.

مطالب مشابه

نظرات