تصاویر رندر اپل واچ را همراه با ناچ به نمایش می‌گذارند

جمعه ۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۰
مطالعه 3 دقیقه
استفاده از ناچ در مک‌‌بوک پرو ۲۰۲۱ این موضوع را در ذهن تداعی می‌کند که ممکن است اپل بریگی یادشده را در سایر محصولاتش نیز گسترش بدهد. اکنون تصاویر رندرشده‌ای از اپل واچ منتشر شده است که نشان می‌دهد استفاده از ناچ در ساعت هوشمند چگونه خواهد بود.
تبلیغات

اپل در سال ۲۰۱۷ در صدد رونمایی از آیفون‌های جدید بود؛ سال مهمی که دقیقاً با دهمین سالگرد رونمایی از نخستین گوشی آیفون مصادف شده بود. سرانجام اپل پس از انبوهی از شایعات، گمانه‌زنی‌ها و افشای مدل‌های پیش‌تولید، آیفون ۱۰ را با سیستم تعیین هویت جدیدش به نام فیس آیدی (Face ID) رونمایی کرد که درواقع ماهیت کاملاً متفاوتی از مدل‌های پیشین ارائه می‌داد. فیس آیدی از سخت‌افزار درهم‌تنیده همچون حسگر نور محیطی و تشخیص مجاورت، دوربین مادون قرمز، پروژکتور و حسگر روشن‌کننده به‌منظور تشخیص صورت در تاریکی تشکیل شده و غول دنیای فناوری آن‌ها را در کنار اسپیکر، میکروفن و دوربین سلفی در بریدگی زائد و بزرگی موسوم به ناچ گرد هم آورده بود و همچنان از این ترکیب آشنا در گوشی‌هایش بهر می‌گیرد.

در ابتدا، گمان می‌رفت که ناچ برای مدت محدودی به‌منظور گذار به نمایشگرهای تمام‌صفحه مهمان گوشی‌های آیفون باشد؛ اما به نظر می‌رسد که این فرایند بسیار طولانی شده و گویا استفاده از ناچ به مؤلفه‌ای جدایی‌ناپذیر از زبان طراحی این شرکت تبدیل شده است و اپل برای متمایز نشان دادن طراحی محصولاتش از آن بهره می‌گیرد. در زمانی که گمان می‌رفت اپل ناچ را از آیفون‌ها حذف کند، کوپرتینویی‌ها مدل‌های جدید مک‌‌بوک پرو را به ناچ مجهز کرده‌اند و این احتمال وجود دارد که سایر محصولات اپل نیز به این سمت حرکت کنند.

قطعاً استفاده از ناچ در ساعت‌های هوشمند بسیار عجیب و نامأنوس خواهد بود. اما اخیراً بلومبرگ تصاویری از ساعت هوشمند متا (فیسبوک) منتشر کرده که اتفاقا دارای بریدگی برای پنهان کردن آرایه دوربین است؛ بنابراین این سؤال ایجاد می‌شود که آیا اپل واچ نیز به این سمت حرکت خواهد کرد یا خیر. اکنون تصاویر مفهومی از اپل واچ همراه با ناچ منتشر شده است که می‌تواند دیدید خوبی را از این ایده عجیب، اما ممکن ارائه بدهد.

کانسپت اپل واچ همراه با ناچ

اگر اپل در ساعت‌های هوشمندش از ناچ استفاده کند، مطمئناً بسیار کوچک‌تر از نمونه‌های به‌کاررفته در سایر محصولات خواهد بود و احتمالاً فقط یک دوربین کوچک را در خود جای می‌دهد. با توجه به اینکه حاشیه‌های نمایشگر در اپل واچ سری ۷ بسیار کاهش یافته، درواقع استفاده از بریدگی تنها راهی است که اپل می‌تواند دوربین را به دستگاه بیاورد.

مجهز شدن اپل واچ به دوربین، این امکان را به اپل می‌دهد که بالاخره فیس‌تایم را به ساعت‌های هوشمند بیاورد و یک اپلیکیشن دوربین کامل برای گرفتن عکس‌های سلفی ارائه بدهد. هر دو برنامه می‌توانند نسخه‌های مینیاتوری از همتایان موجود در آیفون باشند. این احتمال وجود دارد که یک رابط کاربری ساده با سه دکمه برای تماس‌های فیس‌تایم و برنامه دوربین وجود داشته باشد.

کانسپت اپل واچ همراه با ناچ

اپل با توجه به بریدگی، احتمالاً باید تغییرات زیادی را در واچ اواس نیز اعمال و واچ فیس‌های جدید را مطابق با آن هماهنگ و بهینه کند. به‌طور کلی، شاید اصلا نیازی تعبیه دوربین در یک ساعت هوشمند نباشد و بلطبع استفاده از ناچ بسیار غیرمنطقی خواهد بود. از سوی دیگر استفاده از سخت‌افزار دوربین خود فضای زیادی را در یک ساعت هوشمند اشغال می‌کند. اپل به‌جای آن، می‌تواند حسگرهای بیولوژیکی بیشتری را ارائه بدهد که به‌مراتب کاربردی‌تر خواهند بود. همچنین می‌توان از آن فضای برای افزایش ظرفیت باتری استفاده کرد؛ بخشی که خود پاشنه آشیلی برای ساعت‌های کنونی اپل محسوب می‌شود.

دیگاه شما کاربران زومیت در رابطه با استفاده از ناچ در اپل واچ‌ها چیست و تا چه حد تعبیه دوربین در یک ساعت هوشمند را کاربردی می‌دانید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات