مگ‌سیف دوئو ۱۲۹ دلاری از شارژ سریع اپل واچ سری ۷ پشتیبانی نمی‌کند

شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵
مطالعه 2 دقیقه
بررسی‌ اپل واچ سری ۷ نشان می‌دهد که مگ‌سیف دوئو از قابلیت شارژ سریع این ساعت هوشمند پشتیبانی نمی‌کند.

اپل در زمان معرفی خانواده‌ی آیفون‌ ۱۲، از شارژری به‌ نام مگ‌سیف (MagSafe) رونمایی کرد که با آهن‌رباهای استفاده‌شده در پشت گوشی، به‌صورت بی‌سیم به آیفون‌های جدید متصل می‌شود و آن‌ها را شارژ می‌کند. علاوه بر نسخه‌ی استاندارد، غول دنیای فناوری نسخه‌ی دیگری موسوم به مگ‌سیف دوئو را نیز روانه‌ی بازار کرده است که می‌تواند دو دستگاه را هم‌زمان شارژ کند.

در راستای عرضه اپل واچ سری ۷، بررسی‌ها حاکی از آن است که شارژر ۱۲۹ دلاری اپل قادر به پشتیبانی از شارژ سریع این محصول نیست. اپل واچ سری ۷ دارای قابلیت شارژ سریع جدید است که به پد شارژ و آداپتور سازگار نیاز دارد و اکنون مشخص شده است که اپل واچ سری ۷ هنگام اتصال به مگ‌سیف دوئو سریع شارژ نمی‌شود؛ زیرا جدیدترین ساعت هوشمند اپل از یک استاندارد شارژ سریع استفاده می‌کند.

اپل در اسناد پشتیبانی اپل واچ تأیید کرده که مگ‌سیف دوئو قادر به شارژ سریع اپل واچ سری ۷ است. این احتمال وجود دارد که منظور اپل شارژر مگ‌سیف به‌روزشده‌ای باشد که در آینده عرضه خواهد شد و درواقع، دارندگان اپل واچ سری ۷ که نسخه فعلی را دارند باید به سرعت شارژ استاندارد بسنده کنند.

نکته جالب توجه این است که مگ‌سیف دوئو از پروتکل USB Power Delivery 3.0 (به‌اختصار PD 3.0) استفاده می‌کند و اپل اعلام کرده است که حتی آداپتورهای شخص ثالث ۵‌ واتی که از این پروتکل پشتیبانی می‌کنند، قادر به پشتیبانی از شارژ سریع اپل واچ سری ۷ خواهند بود؛ بنابراین مشخص نیست که دقیقاً مشکل از کجا نشأت می‌گیرد. همچنین ممکن است در آینده اپل با به‌روزرسانی اپل واچ سری ۷ این مشکل را برطرف کند.

مطالب مشابه

نظرات