شایعه: اپل واچ سری ۷ به دلیل مشکلات تولید، با تأخیر عرضه خواهد شد

چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
گفته می‌شود تولید نسل بعدی ساعت هوشمند اپل به‌ دلیل طراحی پیچیده با مشکلات متعددی در فرایند مونتاژ مواجه شده است که احتمالاً عرضه آن را به تأخیر می‌اندازد.

تاکنون شایعات متعددی از اپل واچ سری ۷ منتشر شده است و انتظار می‌رود غول دنیای فناوری ساعت هوشمند مذکور را با تغییرات عمده در مؤلفه‌های طراحی در رویداد پیش روی خود رونمایی کند. اپل معمولاً محصولات جدیدش را یک الی دو هفته پس از رونمایی، روانه بازار می‌کند؛ البته در برخی مواد نظیر مک پرو ۲۰۱۹، این تأخیر ممکن است به چندین ماه برسد. طبق گزارشی از Nikkei Asia با استناد به منابع آگاه به زنجیره تأمین محصولات اپل، تأمین‌کنندگان از هفته گذشته تولید نسل بعدی اپل واچ را در مقیاس کوچک آغاز کرده‌اند؛ اما ظاهراً به‌ دلیل پیچیده بودن طراحی، روند تولید با چالش‌هایی مواجه شده است.

براساس این گزارش، کیفیت تولید ناامیدکننده فعلی را می‌توان به پیچیدگی طراحی نسبت داد که از قرار معلوم، تفاوت قابل توجهی با نسل قبلی دارد و تولید‌کنندگان هنگام مونتاژ ماژول‌ها، قطعات و نمایشگرهای الکترونیکی با مشکل مواجه شده‌اند. گفته می‌شود تأمین‌کنندگان به‌ دلیل سخت‌گیری‌های اپل در مورد کیفیت محصولاتش، تولید ساعت هوشمند مذکور را به‌طور موقت متوقف کرده‌اند.

ازقرار معلوم، یکی از ویژگی‌های اپل واچ سری ۷ قابلیت اندازه‌گیری فشار خون خواهد بود که احتمالاً یکی از بخش‌هایی است که منجر به بروز مشکل شده؛ زیرا سخت‌افزار اندازه‌گیری فشار خون باید الزامات عملکرد مقاوم دربرابر آب را برآورده کند و همین امر، چالش‌های مهندسی و تولید را افزایش می‌دهد.

گفته می‌شود اپل قصد دارد یک رویداد تمام دیجیتال در اواسط شهریور برگزار کند؛ جایی که انتظار می‌رود کوپرتینویی‌ها آیفون ۱۳ و اپل واچ سری ۷ را معرفی کنند؛ اما براساس گزارش جدید، این برنامه‌ها ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرد و به تأخیر در عرضه اپل واچ جدید بینجامد.

اگر به‌ خاطر داشته باشید، تأمین‌کنندگان اپل در اوایل سال جاری نیز با محدودیت‌های تولید مربوط به نمایشگر Mini LED استفاده‌شده در آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی جدید دست‌وپنجه نرم می‌کردند. در نهایت آیپد مذکور در ماه آوریل معرفی شد؛ اما عرضه آن تا اواخر ماه می به تأخیر افتاد. در صورت صحت گزارش یادشده، ممکن است شاهد سناریویی مشابهی برای اپل واچ سری ۷ باشیم.

مطالب مشابه

نظرات