اپل همچنان با فاصله بسیار پرفروش‌ترین برند ساعت‌های هوشمند محسوب می‌شود

اپل همچنان با فاصله بسیار پرفروش‌ترین برند ساعت‌های هوشمند محسوب می‌شود

بر‌اساس برآوردهای جدید، اپل با فروش ۹٫۵ میلیون دستگاه اپل واچ در فصل دوم ۲۰۲۱، توانسته است بیشترین سهم از بازار ساعت‌های هوشمند را ازآنِ خود کند.

اپل واچ‌ها همواره محصولات بسیار محبوب و پرفروشی در بازار پوشیدنی‌ها بوده‌اند و سال‌ها است با فاصله زیادی بیشترین سهم این بازار را کسب کرده‌اند. ظاهرا اپل توانسته این روند را حفظ کند و طبق برآوردهای جدید جامعه تحلیلی استراتژی آنالیتیکس، غول دنیای فناوری در بازه مذکور ۹٫۵ میلیون دستگاه اپل واچ را روانه بازار کرده است که درمقایسه‌با مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد افزایش یافته است.

این عملکرد چشمگیر سبب شده است که اپل ۵۲٫۵ درصد از سهم بازار را ازآنِ خود کند؛ البته باید به این نکته اشاره کرد که سهم بازار اپل درمقایسه‌با سال گذشته میلادی اندکی کاهش یافته است. بااین‌حال، اهالی کوپرتینو همچنان نیمی از بازار ساعت‌های هوشمند را دراختیار دارند و فاصله چشمگیری با سایر رقبا ایجاد کرده‌اند. دراین‌میان، گفته می‌شود که اپل واچ سری ۶ پرفروش‌ترین ساعت هوشمند جهان محسوب می‌شود. نیل مووستون، مدیر اجرایی استراتژی آنالیتیکس، دراین‌باره می‌گوید:

اپل واچ سری ۶ امروزه به‌دلیل ترکیب طراحی زیبا و قابلیت‌های کاربردی، مجموعه‌ای از برنامه‌های پایش سلامتی و تناسب‌اندام، پرفروش‌ترین ساعت هوشمند جهان است.

همچنین، تخمین‌ها نشان می‌دهند که فروش محموله‌های سامسونگ نیز ۵۴ درصد رشد کرده و سه‌ماهه مذکور را با عرضه دومیلیون دستگاه به‌پایان رسانده است. این شرکت کره‌ای توانسته است ۱۱ درصد از بازار را به‌دست آورد. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته، سامسونگ ۱۰٫۶ درصد از سهم بازار را دراختیار داشت. گارمین نیز با فروش ۱٫۵ میلیون دستگاه ساعت هوشمند و سهم ۸٫۳ درصدی بازار به قرارگرفتن در جایگاه سوم رضایت داده است. این شرکت برخلاف سایرین، درصدی از سهم بازارش را ازدست داده است؛ زیرا سهم بازار گامین در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۰ چیزی درحدود ۹٫۸ درصد برآورد می‌شد.

در فهرست ارائه‌شده، شرکت‌هایی مانند شیائومی و اوپو و فیت‌بیت نیز حضور دارند که درمجموع، ۵٫۱ میلیون ساعت هوشمند را فروخته و ۲۸٫۲ درصد از بازار را کسب کرده‌اند. گفته می‌شود محموله‌های کلی ساعت هوشمند با رشد ۴۷ درصدی، سریع‌ترین رشد را از سال ۲۰۱۸ تجربه می‌کنند و فروش آن‌ها به ۱۸٫۱ میلیون واحد رسیده است. این برآوردها درواقع هم‌سو با گزارش اخیر کانترپوینت دال‌بر عبور کاربران اپل واچ از ۱۰۰ میلیون نفر است.

گفتنی است اپل قصد دارد تا هفته‌های آتی نسل بعدی ساعت‌های هوشمندش را درکنار سایر محصولات سخت‌افزاری رونمایی کند. شنیده‌ها حاکی از آن است که اپل واچ سری ۷ از شاسی کاملا بازطراحی‌شده بهره خواهد گرفت و ظاهرا تراشه قدرتمند S7 وظیفه پردازشی آن را برعهده خواهد داشت. همچنین، گمان می‌رود که اپل با صرف‌نظر از ارائه حسگرهای جدید، شارژدهی این محصول را بهبود دهد.

برای مطالعه‌ تمام مقالات مرتبط با اپل واچ به این صفحه مراجعه کنید.
منبع APPLEINSIDER

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده