صفحه‌ نمایش پوشیدنی TCL در CES 2021 معرفی شد

صفحه‌ نمایش پوشیدنی TCL در CES 2021 معرفی شد

در CES 2021 شاهد معرفی محصول جالبی از طرف TCL بودیم. این شرکت از نمونه آزمایشی صفحه ‌نمایش پوشیدنی در قالب یک عینک، رونمایی کرد.

به گزارش The Verge، شرکت TCL در CES 2021 از نمونه آزمایشی صفحه‌نمایش پوشیدنی رونمایی کرد که سال‌ها روی ساخت آن کار کرده و حالا نزدیک به عرضه در بازار است.

در حال حاضر این محصول که با نام «صفحه‌نمایش پوشیدنی تی‌سی‌ال» شناخته می‌شود، روی یک عینک قرار گرفته است. این عینک از دو صفحه‌نمایش mini OLED تشکیل شده است که از وضوح تصویر ۱۰۸۰ بهره می‌برند. محصول TCL عینک واقعیت مجازی نیست و نقش یک صفحه‌نمایش پوشیدنی شخصی را برای کاربران ایفا می‌کند. صفحه‌نمایش پوشیدنی این ذهنیت را ایجاد می‌کنند که کاربر در حال تماشای ویدئوی روی یک صفحه‌نمایش بسیار بزرگ است.

البته برای استفاده از این عینک باید آن را با کابل USB-C به دستگاهی متصل کنید. TCL ادعا کرده است که این عینک چیزی شبیه یک صفحه‌نمایش ۱۴۰ اینچی با فاصله چهارمتری از کاربر را پیش رو قرار می‌دهد. تراکم این صفحه‌نمایش ۴۹ پیکسل در هر اینچ است و  توانایی پخش تصاویر سه‌بعدی دارد.

TCL هنوز قیمت مدل تجاری این محصول را اعلام نکرده است و تنها به این موضوع اشاره کرده که در اواخر سال ۲۰۲۱ در برخی کشورها عرضه خواهد شد.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده