Pine64 به‌زودی ساعت هوشمند PineTime Linux را با قیمت ۲۵ دلار معرفی می‌کند

Pine64 به‌زودی ساعت هوشمند PineTime Linux را با قیمت ۲۵ دلار معرفی می‌کند

براساس آخرین توییت Pine64، به‌زودی ساعت هوشمند PineTime Linux این شرکت با قیمتی مقرون‌به‌صرفه‌ معرفی و به بازار عرضه خواهد شد.  

شاید زمان آن فرارسیده باشد که شاهد معرفی و عرضه‌ی ساعت هوشمند PineTime Linux به بازار باشیم. براساس آخرین اخبار، Pine64 قرار است تنها در ازای پرداخت ۲۵ دلار، چنین ساعت هوشمندی را به بازار عرضه کند. کاربران بسیاری در سراسر جهان علاقه‌مند هستند از ساعت‌های هوشمند استفاده کنند؛ ولی توان پرداخت هزینه‌ی گران چنین گجت‌های پوشیدنی را ندارند. ظاهرا آخرین اخبار حاکی از آن است که این دسته از کاربران می‌توانند ساعت هوشمند ۲۵ دلاری بخرند.

PineTime Linux

ظاهرا Pine64، شرکت سازنده‌ی لپ‌تاپ جدید پاین‌بوک پرو لینوکس (PineBook Pro Linux) و تبلت پاین‌تب لینوکس (PineTab Linux) و گوشی هوشمند پاین‌فون لینوکس (PinePhone Linux)، قصد دارد ساعت هوشمند جدیدی به‌نام پاین‌تایم لینوکس (PineTime Linux) به بازار عرضه کند. به‌طرزی باورنکردنی قیمت این ساعت هوشمند، تنها ۲۵ دلار قیمت دارد و قرار است با طول عمر چندروزه‌ی باتری و بند ۲۰ میلی‌متری عرضه شود. 

البته Pine64 در توییت‌های منتشرشده، اعلام کرده ساعت هوشمند پاین‌تایم، تنها یکی از محصولات فرعی این شرکت است و اولویت تولید با دستگاه‌هایی همچون پاین‌بوک پرو و پایت‌فون است. باوجوداین، Pine64 از توسعه‌دهندگان درخواست کرده از این پروژه‌ نیز پشتیبانی کنند تا در مسیر درستی قرار گیرد و بتواند به‌عنوانی محصولی مناسب به بازار عرضه شود.

این شرکت ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) در توییتی، خبر تولید ساعت هوشمند جدید را به‌همراه تصویری از آن تأیید کرد:

سؤالات بسیاری درباره‌ی بدنه‌ی ساعت هوشمند جدید Pine64 مطرح می‌شود. باید بگوییم ما قسمت‌های داخلی ساعت هوشمند به‌علاوه‌ی مشخصات سفارشی‌شده را می‌سازیم و دراختیار سایر تولیدکنندگان قرار می‌دهیم.  

Pine64 اعلام کرد طراحی ظاهری ساعت هوشمندش وام‌گرفته از طراحی‌های موجود و جنس بدنه‌ی آن از روی و پلاستیک است. بی‌شک، قیمت ساعت هوشمند پاین‌تایم در مقایسه با سایر گجت‌های پوشیدنی بازار، بسیار ارزان‌تر است؛ درنتیجه، اگر فرض بگیریم محصول جدید از مشخصاتی مشابه سایر ساعت‌های هوشمند بهره می‌برد، قیمت مقرون‌به‌صرفه می‌تواند باعث محبوبیتش شود.

هنوز تاریخ رونمایی و عرضه‌ی ساعت هوشمند جدید مشخص نشده است؛ اما به‌نظر می‌رسد هم‌زمان با عرضه‌ی لپ‌تاپ و گوشی هوشمند جدید Pine64، این ساعت هوشمند ارزان‌قیمت نیز دردسترس کاربران قرار گیرد. اپل نیز به‌تازگی  و قیمت ۳۹۹ دلار معرفی کرده است که بی‌شک بین این دو ساعت هوشمند تفاوت‌های زیادی وجود دارد. 

منبع pcmag
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده