نسل بعدی اپل واچ مجهز به قابلیت ردیابی چرخه‌ خواب است

سه‌شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
براساس آخرین گزارش‌ها، اپل بالاخره قابلیت ردیابی خواب را به ساعت هوشمند خود، اپل واچ، اضافه خواهد کرد.

براساس آخرین گزارش‌ها، اپل در حال برنامه‌ریزی برای اضافه کردن ویژگی ردیابی خواب به گجت پوشیدنی محبوب خود، اپل واچ است. به گزارش 9to5Mac، این ویژگی جدید با نام «ردیابی زمان سپری‌شده در تخت‌خواب» (Time in Bed tracking) اوایل هفته‌ی آینده رونمایی می‌شود. اسم رمز این ویژگی جدید در اسناد درون‌سازمانی اپل، بریتو (Burrito) است. گفته می‌شود ردیابی خواب اپل واچ، کیفیت خواب، حرکات، ضربان قلب و نویزها را ردیابی می‌کند. مانند بسیاری از اطلاعات اپل واچ، ویژگی ردیابی خواب در اپلیکیشن Health و اپلیکیشن جدید دیگری به نام Sleep برای ساعت‌های هوشمند در دسترس خواهد بود.

قابلیت ردیابی خواب اپل واچ برای اینکه دستگاه در طول شب به‌درستی عمل کند، طبیعتا به باتری نیاز خواهد داشت. این درحالی است که دارندگان اپل واچ به‌طور معمول ساعت خود را در طول شب شارژ می‌کنند. به گزارش 9to5Mac، دارندگان اپل واچ جدید، برای شارژ ساعت هوشمند خود قبل از خواب اعلانی دریافت می‌کنند. همچنین گفته شده است که اپل روش کار آلارم در اپل واچ را تغییر خواهد داد؛ به گونه‌ای که اگر زود از خواب بیدار شوید و از اپل واچ خود استفاده کنید، آلارم روزانه‌ غیرفعال می‌شود و به حالت بی‌صدا درخواهد آمد.

ویژگی ردیابی خواب اپل واچ از طریق انواع اپلیکیشن‌های شخص ثالث در دسترس بوده، اما اپل هرگز ویژگی ردیابی خواب خود را ارائه نکرده است. این درحالی‌ است که هنوز مشخص نیست آیا قابلیت ردیابی خواب در همه‌ی مدل‌های اپل واچ موجود خواهد بود یا محدود به دستگاه‌های جدیدی می‌شود که احتمالا در تاریخ ۱۰ سپتامبر (۱۹ شهریور) اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها خواهیم شنید.

پیش‌بینی می‌شود اپل هفته‌ی آینده به‌روزرسانی کوچکی در سخت‌افزار اپل واچ انجام دهد و  جدیدترین مدل‌های اپل واچ سرامیکی و تیتانیومی که در نسخه‌ی بتای واچ او اس ۶ دیده شده است، به‌همراه جدیدترین نرم‌افزار واچ او اس ۶ این شرکت ارائه شود.

مطالب مشابه

نظرات