عینک هوشمند هواوی معرفی شد

سه‌شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
هواوی ساعاتی پیش در رویداد رونمایی پی ۳۰، از همکاری با شرکت جنتل مانستر به‌منظور تولید عینک هوشمند خبر داد. این عینک در چندین مدل قرار است ساخته شود.
تبلیغات

هواوی اعلام کرده قصد دارد با همکاری جِنتِل مانستر، به تولید عینک هوشمند روی بیاورد. جنتل مانستر شرکتی کره‌ای است که در حوزه‌ی عینک‌های آفتابی و طبی فعالیت می‌کند. ظاهرا عینک هوشمند هواوی قرار است در چندین مدل مجهز به تجهیزات الکترونیکی یکپارچه تولید شود.

عینک هوشمند هواوی محصولی است که می‌توان با بهره‌گرفتن از آن به‌ تماس‌ها پاسخ داد. این، یعنی دیگر نیازی نیست برای تماس‌گرفتن لزوما گوشی را به‌گوشتان نزدیک کنید. این عینک کلیدی روی بدنه‌اش نخواهد داشت؛ بااین‌حال کاربر می‌تواند با ضربه‌زدن روی قسمت مخصوصی از قاب عینک، کارهای مختلفی نظیر جواب‌دادن به‌تماس‌ها را انجام دهد. گفتنی است این عینک از دستیار صوتی هوشمند هم پشتیبانی می‌کند.

عینک هوشمند هواوی / Huawei Smart Glasses

عینک هوشمند هواوی به میکروفون و اسپیکر مجهز است

آنتن، ماژول شارژ، میکروفون دوگانه، تراشه، اسپیکر و باتری همگی اجزایی هستند که در قاب عینک جای گرفته‌ و با آن یکپارچه شده‌اند. دو میکروفون موجود در عینک هواوی، به فناوری خاصی مجهز شده‌اند تا بهتر بتوانند حرف‌های شما را بفهمند. درضمن، دقیقا در قسمت بالایی گوش کاربر دو اسپیکر استریو جای می‌گیرند تا ازاین‌طریق، گوش به اسپیکر نزدیک باشد و صدا در محیط پخش نشود. 

نکته‌ی جالب اینجا است که در عینک هوشمند هواوی از دوربین استفاده نشده است. هواوی می‌گوید هدفش از این کار جلوگیری از ایجاد هرگونه بحث‌و‌جدل درباره‌ی نقض حریم خصوصی کاربر بوده است. افزون‌براین، عینک مذکور به گواهی IP67 برای مقاومت دربرابر نفوذ آب و گردو‌غبار مجهز است. 

عینک هوشمند هواوی قرار است قابی چرمی داشته باشد و در قسمت زیرینش از درگاه USB-C بهره بگیرد. به‌علاوه، این عینک از قابلیت شارژ بی‌سیم هم پشتیبانی می‌کند. گرچه این عینک در مراسم رونمایی هواوی پی ۳۰ به‌نمایش گذاشته شد، قرار نیست تا پیش از ژوئیه‌ی۲۰۱۹ (تیرومرداد۱۳۹۸) روانه‌ی بازار شود. تاکنون، جزئیات مربوط‌به قیمت این عینک منتشر نشده است.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی این عینک چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات