ساعت مکانیکی ریسنس با قیمت ۴۸٫۸۰۰ دلار فروردین‌ماه به بازار عرضه می‌شود

ساعت مکانیکی ریسنس با قیمت ۴۸٫۸۰۰ دلار فروردین‌ماه به بازار عرضه می‌شود

ریسنسن قصد دارد ساعت مکانیکی مدل کلاسیک Type 2 را ماه آوریل (‌اواخر فرودین‌ماه)‌ با قیمت ۴۸٫۸۰۰ دلار به بازار عرضه کند. 

برخی کاربران تمایل دارند ساعتی که به مچ دستشان می‌بندند، از نوع ساعت‌های مکانیکی کلاسیک باشد، ولی در عین حال از دنیای ساعت‌های هوشمند و امکانات آن نیز دور نشوند. 

ریسنس چنین امکانی را با قیمتی بالا در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است. سال گذشته‌، ریسنس طراحی مفهومی ساعت مکانیکی Type 2 را به‌نمایش گذاشت. تونی فادل، طراح آیپاد نیز در طراحی این ساعت هوشمند همکاری داشته است. برای القا کردن حس استفاده از یک ساعت کلاسیک، یک تنظیم‌کننده‌ی الکترونیکی (e-Crown) برای این ساعت در نظر گرفته شده که با استفاده از آن می‌توان مناطق زمانی ساعت را تغییر داد. همچنین با ضربه زدن روی صفحه‌ی ساعت یا با استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه، امکان بررسی وضعیت باتری ۳۶ ساعته آن وجود دارد.

ساعت ریسنس

تنها کاری که کاربران باید انجام دهند آن است که وقتی برای اولین‌بار ساعت را از جعبه خارج می‌کنند، زمان را همانند سایر ساعت‌های معمولی روی آن تنظیم کنند. ساعت مکانیکی ریسنس مجهز به سلول‌های خورشیدی است که زیر اعداد مربوط‌به صفحه‌ی ساعت قرار داده شده‌اند. البته اگر شارژ باتری ساعت تمام شود، عقربه‌های مکانیکی با تکیه بر ارژی جنبشی به کار خود ادامه خواهند داد.

مدل ساعت ریسنس شباهت زیادی به نمونه‌ی اولیه‌ی آن خواهد داشت که در سال ۲۰۱۸ معرفی شد و انتظار می‌رود با قاب تیتانیومی ۴۵ میلی‌متری، بند پارچه‌ای یا چرمی و صفحه‌ای با رنگ ذغالی یا طوسی به بازار عرضه شود. ساعت مکانیکی ریسنس دربرابر نفوذ آب مقاوم نیست و کاربران باید به این نکته توجه داشته باشند.

یکی از موضوعات مهمی که در مورد این ساعت باید بدان توجه داشت آن است که ساعت ریسنس در اصل یک ساعت لاکچری با قابلیت‌های دیجیتالی محدود است. انتظار می‌رود ساعت ریسنس مدل Type 2 ماه آوریل (‌اواخر فرودین‌ماه)‌ با قیمت ۴۸٫۸۰۰ دلار به بازار عرضه شود. درکنار ساعت ریسنس ساعت‌های هوشمندی همچون Montblanc Summit 2 و اپل‌واچ هرمس قرار دارند. البته در نظر داشته باشید که احتمال دارد Ressence ساعت‌های مکانیکی ارزان‌قیمت‌تری به بازار عرضه کند که از فناوری‌های مدرن بهره ببرند و در عین حال طراحی متفاوتی داشته باشند. 

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده