اطلاعات بیشتری از هلولنز مایکروسافت منتشر شد

اطلاعات بیشتری از هلولنز مایکروسافت منتشر شد

هلولنز، هدست واقعیت افزوده مایکروسافت در طول سه ماهه ابتدای سال ۲۰۱۶ در دسترس توسعه‌دهندگان قرار می‌گیرد، البته هنوز تاریخ مشخصی از ارائه این هدست برای کسب و کار‌ها و عموم مردم منتشر نشده است. با این حال امروز اطلاعات بیشتری به واسطه یکی از شرکت‌هایی که به تازگی با این دستگاه کار کرده، در اختیار داریم. در ادامه با زومیت همراه باشید.

یکی از سوال‌های مهمی که در رابطه با هدست واقعیت افزوده مایکروسافت وجود داشت، در مورد عمر باتری این دستگاه بود و اینکه برای چه مدت به صورت مداوم باتری این دستگاه جواب کار کردن با آن را خواهد داد. گزارش‌ها حاکی است که این هدست با هر بار شارژ قادر است تا ۵.۵ ساعت کار کند که البته این میزان برای استفاده معمولی از این هدست است و اگر کاربر استفاده‌های سنگینی از آن داشته باشد، عمر باتری هلولنز از ۲.۵ ساعت هم کمتر خواهد شد.

هلولنز هدستی کاملا بی‌سیم است و هیچ ارتباط سیمی برای آن تاکنون طراحی نشده است. این دستگاه جالب و خلاقانه مایکروسافت از وای‌فای و بلوتوث دستگاه‌هایی که در محدوده آن هستند پشتیبانی می‌کند. هدست مایکروسافت بدون اتصال به هیچ کامپیوتری می‌تواند کار خود را انجام دهد. طراحی هلولنز بدون فن است اما در عمل مشخص شده حتی پس از چندین ساعت کار، این هدست گرم نخواهد شد.

خبر خوب اما پشتیبانی از تمام اپلیکیشن‌های یونیورسال ویندوز ۱۰ بر روی هلولنز است که روز به روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. اما کار کردن با این دستگاه شبیه به ایستادن در فاصله ۶۰ سانتی متری یک نمایشگر ۱۵ اینچی است. مایکروسافت هنوز در حال کار روی محدوده تماشای تصاویر و همچنین افزایش طول عمر باتری است. این هدست با اینکه توسط مایکروسافت در حال ساخت است اما برخلاف سرفیس هاب، در ایالات متحده ساخته نمی‌شود.

نسخه در حال توسعه هلولنز در طول سه ماهه‌ی جاری با قیمت ۳۰۰۰ دلار به فروش خواهد رسید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده