پروژه هدست واقعیت مجازی Alloy اینتل متوقف شده است

پروژه هدست واقعیت مجازی Alloy اینتل متوقف شده است

پس از آنکه اینتل در CES 2017 خبر از عرضه‌ی هدست واقعیت مجازی پروژه‌ی Alloy در سال ۲۰۱۸ داد، حال شنیده‌ها نشان از توقف این پروژه دارند.

اینتل در جریان برگزاری نمایشگاه CES 2017 با رونمایی از هدست واقعیت مجازی پروژه‌ی موسوم به Alloy، اعلام کرد که در نظر دارد این هدست واقعیت مجازی مستقل را سال ۲۰۱۸ راهی بازار کند. مدت زیادی است که خبری در رابطه با این هدست واقعیت مجازی نشنیده‌ایم؛ حال جدیدترین خبر منتشرشده در رابطه با پروژه‌ی هدست واقعیت مجازی الوی اینتل نشان از این دارد که این پروژه به‌طور کامل متوقف شده است.

اگرچه هدست واقعیت مجازی پروژه‌ی الوی اینتل از نظر مشخصات و قابلیت‌های تعریف‌شده یکی از بهترین هدست‌های واقعیت مجازی مستقل از پی‌سی بود؛ اما با این وجود اینتل تصمیم گرفته است این پروژه را به‌صورت کامل متوقف کند. اینتل این موضوع را تأیید کرده، ولی اطلاعاتی در مورد چرایی توقف پروژه‌ی الوی ارائه نکرده است. البته می‌توان گمانه‌هایی در رابطه با دلیل توقف این پروژه مطرح کرد. شاید اولین نکته‌ در این خصوص، عدم تمایل بخش بزرگی از تولیدکنندگان هدست‌ واقعیت مجازی برای تولید محصولاتی مستقل از پی‌سی است. این موضوع در مورد کمپانی‌هایی که هدست‌ واقعیت مجازی برای پی‌سی‌های ویندوزی تولید می‌کنند بیش از پیش مشهود است.

اغلب هدست‌های واقعیت مجازی مبتنی بر پی‌سی‌ ویندوزی، محصولات میان‌رده هستند. هرچند قیمت این هدست‌ها تفاوت جزئی با یکدیگر دارد؛ اما می‌توان تمام این هدست‌ها را در خانواده‌ی محصولات میان‌رده قرار داد. با توجه به تفاوت هدست‌های واقعیت مجازی مورد نظر با امکانات و قابلیت‌هایی که پروژه‌ی الوی اینتل به دنبال آن بود، به‌طور قطع این هدست واقعیت مجازی قیمت بسیار بالاتری در مقایسه با نمونه‌های ویندوزی کنونی داشت.

هدف پروژه‌ی الوی اینتل ارائه‌ی یک معماری و راهکار مرجع برای تولید هدست‌ واقعیت مجازی بود. در واقع اینتل در نظر داشت با پروژه‌ی الوی این امکان را در اختیار سایر تولیدکنندگان قرار دهد تا بتوانند محصولاتی مبتنی بر هدست واقعیت مجازی پروژه‌ی الوی راهی بازار کنند. اما با توجه به اینکه بسیاری از تولیدکنندگان به این سمت‌وسو حرکت می‌کنند، به نظر می‌رسد اینتل طراحی یک مدل مرجع را کاری عبث تصور کرده است.

با وجود متوقف شدن پروژه‌ی الوی اینتل، این کمپانی اعلام کرده است که همچنان به تحقیقات در حوزه‌ی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی متعهد خواهد بود. از جمله‌ی پروژه‌های مورد نظر ورای پروژه‌ی الوی باید به فناوری‌های نظیر Movidius ،RealSense ،Depth Sensing ،WiGig ،Thunderbolt و Optane اشاره کرد. اینتل همچنین به این نکته اشاره کرده است که با کار روی پروژه‌ی الوی، تجربیات متعددی دارد که با بهره‌گیری از آن می‌تواند تحقیقات آینده روی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را بهبود دهد.


منبع slashgear

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید