تماشا کنید: کشف یک پورت مخفی در اپل واچ

تماشا کنید: کشف یک پورت مخفی در اپل واچ

اگر تا به حال اپل واچ را از نزدیک دیده یا کالبد شکافی‌های گروه iFixit از این محصول را مشاهده کرده باشید، ممکن است متوجه وجود یک ویژگی‌ منحصربفرد که در هیچ سایتی به آن اشاره نشده‌، شده‌ باشید. بر اساس جدیدترین گزارش‌ها، اپل واچ دارای یک پورت مخفی است که قابلیت خارق‌العاده‌ای را به این محصول می‌بخشد.

در اپل واچ یک پورت شش پین دقیقا زیر خشاب پایینی بند ساعت قرار دارد. این پورت در حال حاضر برای دریافت اطلاعات از ساعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حقیقت اپل این پورت را به منظور فلش نرم‌ افزاری ساعت به کار برده است؛ اما گروه Reserve Strap در کالبد شکافی این محصول به نتایج جالبی دست یافته‌اند. بر اساس گفته‌های این گروه، اپل واچ به واسطه‌ی این پورت می‌تواند بسیار سریع‌تر از شارژر خود شارژ شود.

به عبارت ساده‌تر، این پورت نقش پاور بانک را برای اپل واچ بازی می‌کند، یعنی ساعت می‌تواند انرژی خود را از طریق این پورت مخفی دریافت کند. در اپل واچ باتری ۲۰۰ میلی آمپر ساعتی تعبیه شده که طول عمر باتری و شارژ خوبی را برای این ساعت مهیا می‌کند. اما گروه Reserve Strap توانستند اپل واچ را به واسطه‌ی این پورت بسیار سریع‌تر از شارژر وایرلس خود ساعت شارژ کنند. اگرچه شاید تفاوت زیاد چشم‌گیر نباشد اما اپل واچ با پورت مخفی توانست ۵ درصد سریع‌تر شارژ شود.

اما دیگر کاربردهای این پورت چیست؟ آیا کشف آن باعث خواهد شد تا توسعه دهندگان شخص ثالث قابلیت‌های هوشمندتر و کاربردی‌تری به این ساعت اضافه کنند؟ مطمئنا نمی‌توان به طور کامل به این سئوالات پاسخ داد؛ اما از آنجا که شارژ کردن اپل واچ از طریق این پورت میسر شد، بدون هک کردن اپل واچ احتمال خواندن اطلاعات نیز به وجود می‌آید. در هر صورت باید منتظر نسل بعدی اپل واچ بود و دید آیا اپل این پورت را در آن‌ها نیز تعبیه خواهد کرد یا خیر.

در ویدئوی زیر بررسی اپل واچ از گروه Reserve Strap را مشاهده کنید:

در این لینک نیز می‌توانید بررسی ویدئویی زومیت از اپل واچ را تماشا کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده