صحت سنسور ضربان سنج اپل واچ با نمونه‌ های پزشکی برابری می‌ کند

صحت سنسور ضربان سنج اپل واچ با نمونه‌ های پزشکی برابری می‌ کند

یکی از قابلیت‌های اپل واچ، امکان ثبت ضربان قلب کاربر با استفاده از سنسوری است که در زیر ساعت قرار گرفته است. شاید در ابتدا به نظر برسد که ساعت‌های‌هوشمند نمی‌توانند در ارائه‌ی اطلاعات چندان دقیق باشند، اما ضربان سنج اپل واچ کارکردی به دقت دستگاه‌های ضربان سنج پزشکی دارد.

شاید در نگاه اول امکان ثبت ضربان قلب موجود در اپل واچ که با قابلیت انتقال ضربان همراه شده، چندان جدی گرفته نشود، چراکه بسیاری اطلاعات ارائه شده توسط این سنسورها را چندان دقیق نمی‌دانند، در حالی که یافته‌های جدید نشان از این دارد که صحت سنسور ضربان سنج اپل واچ، نزدیک به ضربان سنج‌های پزشکی است.

برد لارسون یک مهندس کامپیوتر و موسس SonoPlot است. وی در طول چند روز اطلاعات ارائه شده توسط سنسور ضربان سنج اپل واچ را نگه داشته تا آن را با اطلاعات ضربان خود که با استفاده از دستبند Mio Alpha ثبت کرده، مقایسه کند. Mio Alpha دستبندی است که از آن برای اندازه‌گیری ضربان قلب استفاده می‌شود و براساس اطلاعات ارائه شده دقت آن بسیار بالا است و با ضربان‌سنج‌هایی که سنسور آن‌ها به سینه‌ی افراد متصل می‌شود، برابری می‌کند.

صحت ضربان سنج اپل واچ

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، با قراردادن نمودار مربوط به ضربان ثبت شده توسط اپل واچ و Mio Alpha، می‌توان به روشنی دید که دقت سنجش ضربان اپل واچ بالا است.

اپل واچ از Pulse Oximeter برای سنجش ضربان قلب استفاده می‌کند. در این فناوری نوری به سمت رگ‌های خونی تابانده می‌شود و براساس نور بازتابیده شده، ضربان اندازه‌گیری می‌شود. چندی پیش اخباری مبنی بر اختلال سنسور ضربان‌سنج روی دست افرادی که خالکوبی دارند، منتشر شد. این خبر توسط اپل نیز تایید و دلیل آن اختلال در نور بازتابیده شده برای اندازه‌گیری توسط سنسور اعلام شد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده