ساخت دستکش هوشمند با توانایی ترجمه زبان اشاره به نوشتار

یک‌شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
دستکش‌های هوشمندی در تایوان ساخته شده است که توانایی تبدیل ایما و اشاره‌های زبان اشاره به نوشتار را دارند. عملکرد این دستگاه در مراحل اولیه قابل قبول بوده است.
تبلیغات

استارتاپی که از دانشگاه علم و فناوری تایوان آغاز شده، در حال کار روی ساخت دستکش‌هایی است که قابلیت ترجمه‌ی ایماهای زبان اشاره به متن را دارند. البته چنین طرحی جدید نیست و تلاش‌هایی پیش از این در چنین زمینه‌ای صورت گرفته است؛ اما در هر صورت، ظرافت به کار رفته در سخت‌افزار یینگ‌می تک (Yingmi Tech) ما را بر آن داشته که توجه بیشتری را به آن معطوف داریم.

این کمپانی در اصل توسط گروهی تاسیس شد که به دنبال ایجاد روشی کم‌دردسرتر و بهتر برای کنترل اشیای واقعی در داخل دنیای واقعیت مجازی بودند. اما چنین تلاشی در ادامه آنها را به این ایده رساند که همان سخت‌افزار می‌تواند به میزان کافی برای شناسایی حرکت دست‌های افراد و همچنین خمیدگی‌های انگشتان مناسب باشد.

دستکش‌های یینگ‌می در قیاس با سایر دستکش‌های به کار رفته برای تشخیص زبان اشاره‌ای که دیده‌ایم دارای چیرگی و ظرافت‌ و همینطور خوشدستی بیشتری است. محفظه‌ی تعبیه‌شده برای نگه داشتن باتری‌های سیستم و چرخش‌سنج (ژیروسکوپ) آن کاملا کوچک و مناسب است و با وجود کوچک بودن محفظه، هر کدام از دست‌ها دارای ذخیره‌ی توان کافی برای کار کردن به مدت هشت ساعت به‌طور پیوسته را دارند.

با این حال، مشکلاتی نیز پیرامون دستگاه وجود دارد. از این مشکلات می‌توانیم به پیچیدگی و گستره‌ی زبان چینی در قیاس با سایر زبان‌ها اشاره کنیم. سخنگوی کمپانی در گفتگویی که در کامیپوتکس در تایپه داشته، اظهار کرده است که بیشتر گوشی‌های هوشمند موجود در بازار دارای ظرفیت کافی برای نگه داشتن تمامی داده‌های مربوط به این دستگاه برای پوشش دادن زبان اشاره‌ی متداول نیستند.

در نمایش طرز کار این محصول، فرد می‌تواند با جملات شکسته‌ای از قبیل  "?You want Coffee? Milk" به جای برخی جملات پیچیده‌تر استفاده کند. به عنوان یک نتیجه می‌توان گفت که یینگ‌می در حال حاضر به دنبال بررسی ساخت یک سیستم پلتفرم ترجمه‌ای مبتنی بر فضای ابری است تا به این ترتیب بتوانند سنگینی وظایف اعمال‌شده روی دستگاه‌های محلی را کاهش دهند.

هنوز هیچ صحبتی در مورد زمان عرضه‌ی این دستکش‌های به بازارها بیان نشده است. اما انتظار می‌رود که در آینده‌ی نسبتا نزدیک شاهد حضور این دستگاه در بازارها باشیم. برآورد شده است که قیمت آنها در هنگام عرضه به صورت تجاری کمتر از ۲۰۰ دلار خواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات