Fitbit دست‌بند‌های هوشمند سلامتی و ساعت‌هوشمند خود را معرفی کرد

سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۳ - ۲۳:۴۰
مطالعه 3 دقیقه
کمپانی Fitbit یکی از پیشگامان در حوزه‌ی تولید ابزار‌های گردآوری اطلاعات مربوط به فاکتورهای حیاتی بدن است و براساس برآوردهای انجام شده بیش از ۷۰ درصد از بازار اینگونه ابزار‌ها را نیز در اختیار دارد. پس از عرضه‌ی ناموفق Fitbit Force در بهمن سال گذشته که به‌دلیل ایجاد مشکلات پوستی، جمع‌آوری شد. این کمپانی پس از ۷ ماه نسل جدیدی از دست‌بند‌های سلامتی خود را به‌همراه یک ساعت‌هوشمند معرفی کرد. در ادامه با زومیت همراه باشید تا نگاهی به محصولات معرفی شده توسط Fitbit داشته باشیم.
تبلیغات

Fitbit در این محصولات با در نظر گرفتن خواسته‌های کاربران، امکانات و قابلیت‌های جدیدی را به دست‌بند‌ و ساعت‌هوشمند خود افزوده است. فیت‌بیت ۳ محصول جدید را معرفی کرده که شامل Fitbit Charge، Gitbit Charge HR و Fitbit Surge است.

Fitbit Chrage

اولین محصول از مجموع سه محصول معرفی شده‌ی فیت‌بیت، دست‌بند Charge است. این دستبند، نمونه‌ی بهینه شده‌ای از دست‌بند Force است که مشکلات این محصول را به‌همراه ندارد. از نظر طراحی دو دست‌بند هوشمند اخیر Fitbit شباهت بسیاری به یکدیگر دارند و به‌نوعی دست‌بند هوشمند Charge یادآور طراحی دست‌بند Force است. البته باید به این نکته اشاره کرد که دست‌بند Force علی‌رغم وجود مشکلات و فراخوان Fitbit برای بازگرداندن شماری از نسخه‌ها، محبوبیت زیادی بین کاربران داشت. Charge دارای قابلیت استاندارد که دست‌بند هوشمند سلامتی همچون گام‌شمار، مسافت‌سنج، کالری‌سنج و ارتفاع‌سنج اشاره کرد. صفحه‌ی نمایش OLED این دست‌بند قادر است تا اطلاعات مربوط به ساعت، وضعیت کنونی و شماره‌ی تلفن تماس‌گیرنده را نمایش دهد. Charge ضدآب بوده و باتری آن قادر است با هر بار شارژ تا ۷ ساعت انرژی مورد نیاز را تامین کند. Charge با قیمت ۱۲۹.۹۵ دلار در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت.

لینک دانلود

Fitbit Charge HR

 این دست‌بند با نمونه‌ی قبلی تفاوت چندانی ندارد و تنها تفاوت آن در وجود سنسور ضربان‌سنج است که وجود آن با استفاده از حروف HR در اسم این دست‌بند هوشمند مشخص شده است. توانایی یک دست‌بند هوشمند برای تشخیص و محاسبه‌ی ضربان قلب کاربر یکی از ویژگی‌های مهم و کاربردی است که می‌تواند با سایر اطلاعات ثبت شده از جمله کالری‌های مصرفی، مسافت طی شده و تعداد گام‌ها، نتیجه‌ای دقیق را در اختیار کاربر قرار دهد. وجود سنسور ضربان‌سنج منجر به کاهش عمر باتری دست‌بند هوشمند Charge HR در مقایسه با نمونه‌ی معمولی آن شده است، بطوریکه باتری این تلفن‌هوشمند قادر است با یک بار شارژ شدن تنها ۵ روز انرژی مورد نیاز را تامین کند. Charge HR را می‌توان در ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی با قیمت ۱۴۹.۹۵ دلار از آن خود کرد.

ChargeHR

Fitbit Surge

 Fitbit اولین ساعت‌هوشمند خود را با تمرکز روی قابلیت‌های سنجش فاکتورهای سلامتی با عنوان Fitness Super Watch معرفی کرده است. این ساعت‌‌هوشمند تمام قابلیت‌های دو دست‌بند هوشمند Chareg و Charge HR را در داشته و قابلیت‌های دیگری را نیز به همراه دارد که از جمله‌ی آن می‌توان به صفحه‌ی نمایش لمسی از نوع LCD و مجموعه‌ای از سنسورها چون شتاب‌سنج سه‌بعدی، ژیروسکوپ، قطب‌نما، سنسور سنجش نور محیط و جی‌پی‌اس به‌همراه سنسور ضربان‌سنج اشاره کرد. وجود GPS منجر به بالارفتن دقت سنجش فاکتورهای مرتبط با سلامتی شده و قابلیت‌هایی را نیز چون ردیابی مسیر حرکتی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. Surge همچون سایر ساعت‌های‌هوشمند برخی از قبلیت‌های استاندارد را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد که از جمله‌ی آن می‌توان به دریافت اعلانیه‌هایی مبنی بر نمایش شماره‌ی تماس‌گیرنده، پیام‌های دریافتی و کنترلر‌های مورد نیاز برای پخش موزیک از تلفن‌هوشمند اشاره کرد. همچنین ساعت‌هوشمند Fitbit دارای اینترفیس‌های متنوعی برای نمایش ساعت است. اما نقطه‌ی قوت Fitbit Surge در طول عمر باتری است که می‌تواند همچون دست‌بند هوشمند Charge تا ۷ روز را بدون نیاز به شارژ مجدد کار کند. ساعت‌هوشمند Fitbit از اولین روزهای سال ۲۰۱۵ میلادی با قیمت ۲۴۹.۹۵ دلار در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

لینک دانلود

 نظر شما در خصوص ساعت‌‌هوشمند و دست‌بند سلامتی Fitbit چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات