اپل به احتمال زیاد تا پایان سال جاری دو ساعت هوشمند جدید معرفی می کند

سه‌شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
اپل در ماه‌های اخیر اکثر خبرهای دنیای فناوری را به خود اختصاص داده است. البته اکثر این خبرها و شایعات در مورد گوشی‌های جدید این کمپانی بوده است. به تازگی خبرهای جدیدی در مورد احتمال عرضه‌ی ساعت‌های هوشمند جدید این شرکت نیز منتشر  شده است. کارشناسان معتقدند تا پایان سال جاری، دو اپل واچ جدید معرفی خواهد شد. در ادامه با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

در چند ماه اخیر خبرهای بسیار زیادی در مورد گوشی‌های جدید اپل منتشر شده و می‌توان گفت که درصد زیادی از خبرهای دنیای تکنولوژی به محصولات جدید اپل در بازار گوشی‌های هوشمند اختصاص داشته است. اما در مورد دیگر محصول این کمپانی یعنی اپل واچ، خبرهای کمتری منتشر شده است.

گزارش جدیدی که از موسسه‌ی تحقیقاتی KGI منتشر شده، احتمال عرضه‌ی دو اپل واچ جدید را تا پایان سال جاری میلادی تایید می‌کند. طبق این گزارش، یکی از این دو ساعت بروزرسانی‌هایی جزئی نسبت به اپل‌واچ‌ قبلی خواهد داشت. این ساعت از یک پردازنده‌ی سریع‌تر که توسط TSMC تولید شده است بهره خواهد برد. این کمپانی یکی از شرکت‌های همکار در تولید پردازنده‌های A8 آیفون ۶ اس است. مدل جدید از لحاظ مقاومت در برابر آب نیز پیشرفت خواهد داشت. اما از لحاظ طراحی، به نظر می‌رسد اپل تغییرات چندانی در این مدل جدید انجام نخواهد داد. کارشناس KGI معتقد است که این مدل فروش کمتری نسبت به اپل واچ قبلی خواهد داشت.

نسخه‌ی دوم، مدل قابل توجه‌تری خواهد بود. این نسخه با نام اپل واچ ۲ شناخته خواهد شد و از یک پردازنده‌ی جدید و کوچک ۱۶ نانومتری بهره خواهد برد. از دیگر قابلیت‌های جدید این ساعت هوشمند می‌توان به GPS و فشارسنج اشاره کرد. پیش‌بینی می‌شود که باتری این ساعت بزرگ‌تر خواهد بود و به همین دلیل نمی‌توان انتظار طراحی باریک‌تری برای Apple Watch 2 داشت.

Ming-Chi Kuo، کارشناسی که این گزارش را منتشر کرده است بر این باور است که اپل در سال ۲۰۱۸ مدل جدیدی از اپل واچ را با طراحی جدید عرضه خواهد کرد. به عقیده‌ی او، اپل در این مدت و در سال ۲۰۱۷ تنها امکان اتصال به شبکه‌ی LTE را به مدل‌های موجود اضافه خواهد کرد.

در نهایت اگر پیش‌بینی‌ها برای عرضه‌ی اپل‌واچ‌های جدید در سال جاری صحت داشته باشد، احتمال معرفی آنها در مراسم سالانه‌ی معرفی آیفون در ماه سپتامبر، بالا است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات