نیویورک تایمز: ساعت هوشمند iWatch در راه است

نیویورک تایمز: ساعت هوشمند iWatch در راه است

براساس داستانی که درباره تیم کوک در نیویورک تایمز منتشر شده، تیم کوک در حال نظارت بر روی توسعه ساعت هوشمند این شرکتاست. اما در این گزارش نوشته شده است که او خود بر روی این پروژه تمرکز نکرده و در عوض آن را به شخص دیگری که به او اعتماد دارد واگذار کرده، شخصی که احتمال می‌رود جانی آیو باشد.

در این مقاله درباره اولین گجت پوشیدنی اپل صحبت شده است، منابع مختلف سه ماهه چهارم سال جاری میلادی را برای عرضه این محصول پیش‌بینی می‌کنند اما اپل هنوز زمان دقیق آن را اعلام نکرده است.

در مقاله نیویورک تایمز نوشته شده که سرمایه گذاران اپل معتقدند که حرکت و رشد اپل، آهسته شده است. اپل در سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ به صورت میانگین رشد ۴۰ درصدی درآمد را تجربه می‌کرد. اما در سال ۲۰۱۳ رشد درآمد اپل به ۹ درصد رسید. طی سال‌های اخیر اندروید رشد قابل ملاحظه‌ای را داشته و حتی اپل بازار تبلت‌ها که بطور کامل زیر سلطه آیپد بود را رفته رفته از دست می‌دهد.

با این حال ممکن است امسال با عرضه یک محصول انقلابی دیگر به نام iWatch باز هم معادلات بازار به هم بخورد و اپل بتواند تجربه جدید مشابه آیپد در سال ۲۰۱۰ را این بار از بازار ابزارهای پوشیدنی تکرار کند.

البته این‌ها به این معنی نیستند که وضعیت اپل بد است، هرچند تیم کوک نتوانسته همچون دوران افسانه‌ای استیو جابز، درآمد و سود اپل را سال به سال بیشتر کند، اما با این حال اپل همچنان بسیار خوب عمل می‌کند و آیفون‌ها و آیپدهای این کمپانی فروش فوق‌العاده‌ای دارند. انتظار می‌رود ساعت هوشمند iWatch نیز امسال حداقل ۱۰ میلیون دستگاه فروش داشته باشد. اما باید منتظر ماند و دید اپل چه امکانات اختصاصی و منحصر به فردی را برای ساعت هوشمند خود در نظر خواهد گرفت. باید منتظر ماند و دید این ساعت چطور قادر به رقابت با ساعت‌های هوشمند مجهز به Android Wear یا ساعت‌های هوشمند تایزنی سامسونگ خواهد بود.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید