مایکروسافت عینک واقعیت افزوده با طراحی ماژولار و باتری قابل‌تعویض می‌سازد

سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
عینک واقعیت افزوده
پتنت جدید مایکروسافت نشان می‌دهد این شرکت به‌دنبال ساخت عینک واقعیت افزوده‌ی جدیدی است که از ویژگی‌هایی مثل طراحی ماژولار بهره خواهد برد.
تبلیغات

مایکروسافت پتنت‌هایی را برای ساخت عینک واقعیت افزوده‌ی کاملاً جدید ثبت کرده است. این محصول با باتری قابل‌تعویض و بهره‌گرفتن از طراحی ماژولار بسیار امیداورکننده به‌نظر می‌رسد.

گواهی حق‌اختراع غول فناوری مستقر در ردموند که ۵ اکتبر ۲۰۲۳ منتشر شد به دستگاهی پوشیدنی اشاره دارد که از جایگاهی داخلی برای شارژ بهره می‌برد و بدین‌ترتیب کاربران قادر خواهند بود در صورت اتمام شارژ باتری همچنان به استفاده از عینک مذکور ادامه دهند.

قابلیت تعویض باتری عینک واقعیت افزوده‌ی مایکروسافت می‌تواند برای استفاده‌های طولانی‌مدت یا شرایطی که به برق دسترسی ندارید، مفید باشد. در ادامه تصویری از پتنت اصلی سازنده‌ی ویندوز را مشاهده می‌کنید.

پتنت عینک واقعیت افزوده مایکروسافت

حق‌ اختراع مایکروسافت همچینن روش‌های مختفی را برای پیاده‌سازی طراحی ماژولار توضیح می‌دهد. به‌عنوان مثال این پتنت نشان می‌دهد باتری روی دسته‌ی عینک واقعیت افزوده قرار می‌گیرد. این باتری سپس ازطریق کانکتور الکتریکی به دستگاه متصل می‌شود و بنابراین امکان جداسازی و تعویض آسان آن وجود دارد.

مثال دیگر در پتنت مایکروسافت نشان می‌دهد باتری عینک واقعیت افزوده‌ی این شرکت می‌تواند در بخشی مجزا و جداشدنی قرار گیرد و بدین‌ترتیب اگر جدا شود، وزن کلی دستگاه کاهش خواهد یافت.

پتنت عینک واقعیت افزوده مایکروسافت

پتنت مایکروسافت همچنین نشان می‌دهد عینک واقعیت افزوده‌ی این شرکت چگونه می‌تواند به کمربند، گردنبند یا کوله‌پشتی متصل شود تا بدین‌ترتیب ظرفیت محاسباتی و حافظه‌ی آن افزایش یابد یا کاربران بتواند از این‌ طریق به عملکردهای اضافه دسترسی داشته باشد.

در برخی مثال‌های مایکروسافت، ماژول جداشدنی می‌تواند برای گسترش عملکردها به عینک واقعیت افزوده استفاده شود. به‌عنوان مثال کاربر می‌تواند ابزارهای ارتباطی وای‌فای یا گوشی هوشمند، هارد و غیره را به دستگاه متصل کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات