اضافه کردن اشتراک به اپلیکیشن‌های آکیولس استور ممکن شد

اضافه کردن اشتراک به اپلیکیشن‌های آکیولس استور ممکن شد

آکیولس اعلام کرده است توسعه‌دهندگان فروشگاه آنلاین واقعیت مجازی آکیولس، از این پس می‌توانند برای بازی یا اپلیکیشن خود سرویس اشتراکی ارائه بدهند. 

توسعه‌دهندگانی که بازی‌ها یا اپلیکیشن‌های خود را روی فروشگاه آنلاین آکیولس منتشر کرده‌اند از این پس می‌توانند سیستم اشتراکیِ تکرارشونده برای آن‌ها طراحی کنند. تا پیش از اعمال تغییرات،‌ توسعه‌دهندگان صرفا می‌توانستند سیستمِ «یک‌ بار پرداخت» ارائه بدهند یا در صورت تمایل، فرایند اشتراک سرویس را به‌صورت مستقل مدیریت کنند.

بدین ترتیب توسعه‌دهندگان راهکار ساده‌تر و پایدارتری برای ارائه‌ی تدریجی محتوا، قابلیت‌ها و ابزارهای جدید به مشترکین پولی در اختیار دارند. آکیولس در گفت‌و‌گو با ورج اعلام کرده است فرایند تأیید سرویس اشتراکی برای اپلیکیشن‌ها، شبیه اپلیکیشنی است که سیستم پرداخت درون‌برنامه‌ای یا افزونه دارد.

به‌ گفته‌ی آکیولس، از جمعه‌ی گذشته FitXR،اRec Room،اTribe XR،اTripp،اvSpatial و VZfit به نخستین اپلیکیشن‌هایی تبدیل شده‌اند که بر بستر آکیولس استور مدل اشتراکی راه‌اندازی کرده‌اند. سرویس اشتراکی به‌طور مشخص برای نسخه‌‌ای از این اپلیکیشن‌ها که مخصوص پلتفرم کوئست است در دسترس قرار گرفته. اگر این اپلیکیشن‌ها را دانلود یا خریداری کرده‌اید، می‌توانید همچنان به تمامی محتوایی که اکنون در دسترستان است، دسترسی داشته باشید. آکیولس در وبلاگ رسمی خود جزئیات دقیق سرویس اشتراکی هر اپلیکیشن را اعلام کرده است. 

اسکرین شات صفحه FitXR در فروشگاه آکیولس استور

از این پس گزینه‌ی آبی‌رنگ Free را بیشتر در فروشگاه آنلاین آکیولس مشاهده خواهید کرد

توسعه‌دهنده‌ی بازی تناسب اندام واقعیت مجازی Supernatural تأیید کرده است در آینده‌ای نزدیک برای مشترکین جدید بازی‌اش، سرویس اشتراکیِ درون‌هدستی روی کار می‌آورد. البته فعلاً اشتراک کاربران از طریق وب‌سایت رسمی یا اپلیکیشن همراه Supernatural مدیریت می‌شود.

برخلاف سرویس Viveport، شرکت HTC که شباهت‌هایی به ایکس‌باکس گیم پس مایکروسافت دارد و در ازای پرداخت هزینه‌ی مشخص ماهانه و سالانه دسترسی به کتاب‌خانه‌ای از بازی‌ها و اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی را ممکن می‌کند، آکیولس استور در حال حاضر تصمیم دارد سرویس اشتراکی را به‌صورت جداگانه برای هر اپلیکیشن و بازی ارائه بدهد. آکیولس گفته است برای یکایک اپلیکیشن‌ها و بازی‌های اشتراکی، چند روز اشتراک رایگان به‌صورت آزمایشی ارائه می‌دهد تا بتوانید پیش از خرید، آن را امتحان کنید. مدت‌زمان آزمایش، بسته به اپلیکیشن‌ها و بازی‌های مختلف متفاوت خواهد بود. 

آکیولس می‌گوید اکنون برای دسترسی به شماری از اپلیکیشن‌ها حتما باید اشتراک بخرید؛ اما برخی اپلیکیشن‌ها تهیه‌ی اشتراک را اختیاری کرده‌اند. انتظار می‌رود توسعه‌دهندگان اکثر قابلیت‌های جدید را به‌ جای نسخه‌ی رایگان برای نسخه‌ی اشتراکی منتشر کنند؛ یعنی مشابه اقداماتی که پیش‌تر بازی‌های محبوب Beat Saber و In Death: Unchained در پلتفرم کوئست با بسته‌های قابل‌ دانلود پولی انجام داده‌اند.

آکیولس که فعالیت جدی در صنعت واقعیت مجازی دارد و تحت مالکیت فیسبوک است، زمستان گذشته گفت بیش از ۶۰ اپلیکیشن و بازی برای پلتفرم کوئست که در آکیولس استور حضور دارند، در حال کسب درآمد میلیون دلاری هستند. واضح است که آکیولس می‌خواهد فروشگاه آنلاین خود را میزبان اپلیکیشن‌های میلیون‌ دلاری بیشتری بکند و سرویس اشتراکی راهکاری برای دستیابی به این هدف محسوب می‌شود. آکیولس فعلا قصد ندارد درباره‌ی کارمزدی که از توسعه‌دهندگان آکیولس استور دریافت می‌کند حرفی بزند. 

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده