ابزار جدید بوش برای رفع ناخوشی حرکتی حین استفاده از هدست‌ واقعیت مجازی

ابزار جدید بوش برای رفع ناخوشی حرکتی حین استفاده از هدست‌ واقعیت مجازی

شرکت بوش سنسورتک در رویداد Electronica China از ابزار سنجش اینرسی ۶ محوره‌ی جدیدی برای هدست‌ واقعیت مجازی و واقعیت افزوده رونمایی کرد.

شرکت آلمانی بوش سنسورتک از واحد ۶ محوره‌ی اندازه‌گیری اینرسی (IMU) جدیدی در رویداد Electronica China رونمایی کرد که قرار است در سخت‌افزار مربوط به فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به‌ کار رود. واحد اندازه‌گیری اینرسی BMI085 بوش با هدف ایجاد تجربه‌ی واقع‌گرایانه‌تری در قالب محصولی کامپکت‌تر توسعه‌ داده شده است؛ آلمانی‌ها برای رسیدن به این هدف، یک سنسور شتاب ۱۶ بیتی و ۳ محوره‌ی MEMS و یک ژیروسکوپ ۱۶ بیتی و ۳ محوره‌ی MEMS را در مکعبی با ابعاد ۰.۹۵ × ۴.۵ × ۳ میلی‌متر مکعب جا داده‌اند.

حسگر IMU بوش

بوش مدعی است که واحد IMU جدید این شرکت، با تأخیر حداکثری ۳ میلی‌ثانیه‌ای کار می‌کند و ژیروسکوپ حلقه‌بسته‌ی آن در کنار شتاب‌سنجی با نویز بسیار پایین، سیستم فوق‌العاده پایداری را به‌ وجود آورده است. مهم‌ترین ویژگی IMU جدید، سازگاری آن با ابزار پیشین بوش با مدل BMI055 است که امکان یکپارچه‌سازی «پین به‌ازای پین» با سادگی هرچه‌ بیش‌تر فراهم می‌کند. محصول جدید آلمانی‌ها علاوه بر پیشرفت‌های یادشده، دارای پایداری دمایی بیشتری است که به نوبه‌ی خود، به‌ حفظ دقت اجزای مختلف کمک می‌کند.

هدف از ارائه‌ی حسگر جدید کمک به توسعه‌دهندگان و مهندسان سخت‌افزار برای شروع به حل مشکلاتی مانند حس ناخوشایند حرکت (Motion Sickness) و غوطه‌وری هنگام استفاده از هدست‌ واقعیت مجازی است که اغلب بر اثر وجود وقفه بین حرکت سر و واکنش تصویر صفحه‌نمایش به وجود می‌آید. این حس ناخوشایند و سایر تبعات ناشی از آن در حال حاضر اصلی‌ترین مشکل در صنعت هدست‌ واقیت مجازی و واقعیت افزوده محسوب می‌شود. هر دوی این فناوری‌ها به‌ همراه واقعیت ترکیبی، دارای پتانسیل بالایی هستند تا صنعت ابزارهای پوشیدنی را به سمت جلو حرکت دهند و تغییری اساسی در رابط کاربری بسیاری از اپلیکیشن‌ها و رسانه‌ها ایجاد کنند.

علاوه بر موارد یادشده، فناوری واقعیت مجازی در ترکیب با هوش مصنوعی، تأثیر زیادی بر زندگی روزمره‌ی کارکنان و کارمندان در بسیاری از حرفه‌ها دارد؛ با این حال، از آنجایی که در حال حاضر کاربران ناچار هستند برای جلوگیری از ایجاد مشکلات و بیماری‌های فیزیکی، در بازه‌های زمانی منظم از این هدست‌ها استفاده کنند، این فناوری تاکنون نتواسته جایگاه مورد نظر را در بازار کسب کند و در حال حاضر بخش عمده‌ای از کاربرد‌های احتمالی آن، به‌طور کامل تجربه نشده‌اند.

حسگر IMU بوش

شرکت بوش بهترین زمان را برای معرفی واحد اندازه‌گیری اینرسی BMI085 انتخاب کرده است، این ابزار ظاهرا تا ماه می در اختیار توزیع‌کنندگان قطعات الکترونیک قرار خواهد گرفت؛ درست همان زمانی که پیش‌بینی می‌شود گوگل نمایشگر جدید و بسیار باکیفیتی برای هدست‌ واقعیت مجازی عرضه کند. بدین ترتیب تولیدکنندگان و توسعه‌دهندگان می‌توانند در نسل بعدی هدست‌های خود از هردو فناوری بهره‌مند شوند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده