لیست بازی‌هایی که به‌زودی برای هدست آکیولس ریفت عرضه می‌شوند

لیست بازی‌هایی که به‌زودی برای هدست آکیولس ریفت عرضه می‌شوند

عمده‌ی بازی‌های جدید، تا پیش از پایان ۲۰۱۷ عرضه خواهند شد.

دو شب گذشته رویداد آکیولس کانکت ۴ برگزار شد و طی آن، شاهد مشخص شدن تاریخ انتشار چندین بازی برای هدست واقعیت مجازی آکیولس ریفت بودیم. واقعیت مجازی فرصت ویژه‌ای برای توسعه‌دهندگان مستقل بازی‌های ویدیویی است تا بتوانند خودی نشان دهند. البته کمپانی‌های بازی‌سازی بزرگ نیز می‌توانند از این بازار استفاده کرده و محصولات ویژه‌ای را معرفی کنند.

در رویداد آکیولس کانکت ۴ لیست برخی از بازی‌هایی که تا پیش از پایان سال ۲۰۱۷ عرضه می‌شوند منتشر شد. یکی از آنها، بازی Onward در سبک شبیه‌ساز تیراندازی است که توسط استودیو داون‌پور اینتراکتیو ساخته می‌شود. گفتنی است که این بازی هم اکنون در بخش Early Access فروشگاه بزرگ استیم در دسترس گیمرها قرار گرفته است؛ اما بهتر است بدانید که فرآیند توسعه‌ی نسخه‌ی وی‌آر آن هنوز به پایان نرسیده است. آکیولس دیشب تایید کرد که تاریخ عرضه نسخه واقعیت مجازی این بازی، برای ماه نوامبر تنظیم شده است. Face Your Fears یکی دیگر از بازی‌های امسال است که توسط نکست‌راک استودیوز توسعه داده می‌شود و همانطور که از نامش پیدا است، شما را مجبور می‌کند که در دنیای VR با ترس‌هایتان رو به رو شوید. این بازی به هنگام عرضه در ماه نوامبر، دارای متحویات جدیدی خواهد بود. به لطف اضافه شدن محتوای جدید، بازی به شما اجازه می‌دهد دنیای به نمایش گذاشته شده در سریال Stranger Things را کشف کنید. گفتنی است که فصل دوم سریال نام‌برده اواخر اکتبر عرضه می‌شود و گیمرها می‌توانند چند هفته بعد، دنیای این سریال را در قالب واقعیت مجازی تجربه کرده و بیشتر با آن درگیر شوند.

بازی Coco VR

کمپانی دیزنی اعلام کرده است که قصد دارد بازی جالبی به نام Coco VR را برای واقعیت مجازی توسعه دهد. این بازی ارتباط تنگاتنگی با فیلم سینمایی Coco دارد که در ماه نوامبر عرضه می‌شود. در این بازی می‌توانید وارد دنیای رنگارنگی به نام سرزمین مردگان شوید و مناطق مختلف آن را کشف کنید.

استودیو‌ی اینسامنیاک گیمز که قبلا بازی The Unspoken را برای واقعیت مجازی ساخته است، شب گذشته اعلام کرد که می‌خواهد یک بسته الحاقی اول‌شخص را به نام Acolytes برای این بازی تولید کند. دنیای این بازی در داخل خیابان‌ها و روی سقف خانه‌های شیکاگو جریان دارد و شما باید طی اتفاقاتی که می‌افتد، گذشته سحرآمیز این شهر را کشف کنید. گفته شده است که هدف اصلی شما به عنوان شخصیت اصلی این بسته الحاقی، این است که به تحقیق در مورد کشته شدن یک فرد بپردازید. ۵ کلاس و ۳ جادوی مختلف در این بازی وجود دارد و شما باید با بهره‌گیری از این جادوها، دشمنان‌تان را که شیاطین و ارواح هستند، نابود کنید. بسته الحاقی Acolytes به عنوان یک به‌روزرسانی رایگان تا پیش از پایان سال ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد.

آکیولس دیشب گفت که هم‌ اکنون چندین بازی در حال توسعه هستند که تاریخ عرضه‌ی آنها برای سال ۲۰۱۸ تنظیم شده است. استودیو ردی ات داون پیش‌تر دو بازی VR به نام‌های Lone Echo و Echo Arena را ساخته است و به‌تازگی اعلام کرده که قصد دارد یک بسته الحاقی به نام Echo Combat را برای بازی Echo Arena عرضه کند. تریلر کوتاهی که ردی ات داون منتشر کرد،‌ شامل جزئیات زیادی در باره این بازی نبود و فعلا تا همین حد می‌دانیم که باید در سال ۲۰۱۸ منتظر عرضه‌اش باشیم. این استودیو همچنین قصد دارد که بعدا یک بسته الحاقی دیگر را برای بازی Lone Echo عرض کند.

فیلم Blade Runner 2049

بعد از این‌که فیلمِ تازه‌عرضه‌شده‌ی Blade Runner 2049 را تماشا کردید، می‌توانید به لطف بازی Blade Runner 2049: Memory Lab وارد دنیای آن شوید و ساعت‌ها به اکتشاف بپردازید. این بازی که توسط استودیو مگنوپاس توسعه داده می‌شود، به شما امکان می‌دهد که وارد خاطرات مردم شده و از جزئیات آنها باخبر شوید. البته در این راه خطراتی نیز شما را تهدید می‌کنند؛ مثلا بعضی از خاطره‌ها هستند که در آنها اتفاقات خطرناکی رخ داده‌اند و شما با ورود به آنها، جان خود را به خطر می‌اندازید.

اگر دوست دارید که تبدیل به ابر قهرمان شوید، پس بازی Marvel Powers United VR مخصوص شما ساخته شده است. این بازی که محصول مشترک آکیولس استودیوز و سانزارو گیمز است، شما را در نقش ابر قهرمانانی مثل تور و هالک قرار می‌دهد و وظیفه‌تان، مقابله با دشمنانی است که سر راه‌تان قرار گرفته‌اند. بسته به ابر قهرمانی که انتخاب می‌کنید، می‌توانید از توانایی‌های ویژه‌ای برای جنگیدن بهره‌مند شوید.

آکیولس در بخش پایانی کنفرانس، ویدیوی کوتاهی را از استودیو ریسپاون اینترتینمنت (سازنده بازی مشهور Titanfall) منتشر کرد. فعلا تا همین حد می‌دانیم که این استودیو در حال کار بر روی یک بازی واقعیت مجازی است و جزئیات بیشتری در این رابطه منتشر نشده است. بازی جدید ریسپاون -برخلاف دیگر بازی‌ها- در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد.

منبع tomshardware
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده