ال جی در سال 2012 تلویزیون 55 اینچ OLED را وارد بازار می کند

یک‌شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۰ - ۰۹:۰۶
مطالعه 2 دقیقه
پیش از این تعداد کمی تلویزیون OLED وارد بازار شده بود سونی نیز در سال‌های گذشته تلویزیون OLED خود را معرفی کرده بود ولی این تلویزیون‌ها با قیمت بسیار بالا و با تعداد اندک وارد بازار شدند. با تولید انبوده پنل‌های OLED و کاهش هزینه های ساخت به‌زودی شاهد تلویزیون‌های مختلف OLED خواهیم بود و قیمت این محصولات به نحوی خواهد بود که مصرف‌کننده های خانگی نیز بتوانند تلویزیون‌های OLED تهیه کنند. ال جی اعلام کرده که قصد دارد تا یک سال دیگر تلویزیون OLED خود را در سایز 55 اینچ وارد بازار کند.
تبلیغات

پنل‌های OLED کیفیت تصویر بسیار بهتر و ضخامت بسیار باریکتری نسبت به پنل‌های LCD و LED دارند مصرف انرژی OLED ها نیز به میزان قابل ملاحظه از پنل‌های دیگر کمتر است.

ال جی اعلام کرده است که تلویزیون OLED خود را در سایز 55 اینچ در نیمه اول سال 2012 وارد بازار خواهد کرد، مدیرعامل ال جی در این رابطه گفته است: که ما قصد نداریم پنل‌های OLED خود را در سایزهای کوچک و متوسط برای تلفن های همراه و تبلت ها تولید کنیم. Kwon Young-Soo مدیرعامل LG باور دارد که پنل‌های AH-IPS که در حال حاضر در برخی از تلفن های همراه و تبلت ها استفاده می‌شوند مناسب تر از OLED ها برای صفحه کوچک هستند.

LG در نمایشگاه CES نیز تلویزیون 32 اینچ OLED خود را به معرفی کرد.

جهات آشنایی با فناوری OLED به دایرکتوری IT زومیت مراجعه کنید.

سامسونگ رقیب ال جی نیز قرار است در نیمه اول 2012 تولید آزمایشی پنل‌های 32 اینچ OLED را آغاز کند. پس به این ترتیب سال 2012 شاهد افزایش کیفیت و زیبایی تلویزیون‌های HDTV با پنل‌های OLED خواهیم بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات