معرفی تلویزیون سه بعدی Philips مدل 7606 با فناوری Passive 3D

معرفی تلویزیون سه بعدی Philips مدل 7606 با فناوری Passive 3D

LG اولین برندی بود که تلویزیون های سه بعدی Passive را با نام Cinema 3D به بازار معرفی کرد. این بار Philips تلویزیون های سه بعدی خود را با فناوری Passive 3D و با نام Easy 3D به بازار عرضه کرده است. فناوری Passive از Active ارزان تر است و مزایای نسبتا بهتری دارد. در ادامه تفاوت این دو فناوری و مشخصات بیشتر تلویزیون جدید Philips را مورد بررسی قرار می دهیم.

با Philips 7606 تصاویر سه بعدی را راحت تر ببینید

اگر قرار است تلویزیون سه بعدی تهیه کنید، بهتر است دستگاه خود را با فناوری Passive 3D تهیه کنید چون هزینه نسبتا کمتری نسبت به Avtive 3D پرداخت خواهید کرد و در مجموع مزایای Passive نسبتا بیشتر از فناوری Active است. البته هر دو این فناوری ها نقاط قوت و ضعف خود را دارند.

برای مقایسه سه بعدی Passive و Active مقاله زیر را مطالعه کنید:

  • مقایسه فناوری Active 3D و Passive 3D

philips7606h-2l

به جای استفاده از تلویزیون سه بعدی Active و گران قیمت می توانید از فناوری Passive استفاده شده در تلویزیون های سه بعدی ارزان قیمت بهره ببرید. اما وضوح تصویر سه بعدی در Passive نصف فناوری Active است.

جهت آشنایی با فناوری های مختلف پخش تصاویر سه بعدی به مقاله "3D در خانه: تکنولوژی های پخش - بخش اول" مراجعه نمایید.

فیلیپس ادعا می کند استفاده از تلویزیون های Passive 3D فیلیپس که آنها را Easy 3D می نامد، مزایای زیادی دارد. به طور مثال ایراداتی مانند Flicker، تمام شدن باتری عینک، Crosstalk و ... در این تلویزیون وجود ندارد.

7606 همچنین دارای موتور پردازش تصویر Pixel Plus HD و نور پس زمینه LED و قابلیت ضبط از طریق پورت USB است.

این مدل در اروپا در سایز های 32 و 37 و42 و 47 اینچ موجود است.

منبع: FlatpanelsHD

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده