سامسونگ زمان عرضه‌ی تلویزیون‌های OLED با قیمت مناسب را 3 تا 4 سال بعد تخمین می‌زند

سامسونگ زمان عرضه‌ی تلویزیون‌های OLED با قیمت مناسب را 3 تا 4 سال بعد تخمین می‌زند

تکنولوژی تلوزیون‌های OLED که مدتی است سازندگان بزرگ تلویزیون را به خود مشغول کرده، هنوز یک تکنولوژی اقتصادی و ارزان نیست. به نظر می‌رسد که مشکلات تولید انبوه این تلویزیون‌ها و هزینه‌ی آن بالاست؛ اما در ادامه‌ی مطلب، ببینیم مدیران سامسونگ چه زمانی را برای عمومیت پیدا کردن این تلویزیون‌ها تخمین زده‌اند.

در ابتدا بهتر است برای آشنایی بیشتر با تلوزیون‌های OLED و تکنولوژی آن به مقاله‌ی "تلویزیون OLED چیست؟" در زومیت سری بزنید تا اهمیت و مزیت آن برایتان روشن شود.

سامسونگ در رابطه با عمومیت پیدا کردن تلویزیون‌های جدید 4K یا اولترا اچ‌دی، بر این باور است که زودتر از تلویزیون‌های فول اچ‌دی، بازار را تصاحب می‌کنند. اما در مورد تکنولوژی OLED نظر مساعدی ندارد.

این سازنده‌ی بزرگ تلویزیون در مصاحبه‌ای با USA Today، خبر از مشکلات پیش رو در این رابطه داده و هزینه‌ی بالای تولید را علت گران بودن چنین تلویزیون‌هایی دانسته است. وی امیدوار است که هر چه سریع‌تر قیمت محصولات به حالت اقتصادی و ارزان برسد. با این وجود زمان عمومیت پیدا کردن آن را 3 تا 4 سال بعد اعلام کرده که 2 سال بیشتر از پیش‌بینی‌های قبلی است.

لازم به ذکر است که تاکنون تعدادی از رسانه‌های ویدئویی برای پخش ویدئوهایی با رزولوشن بالاتر، آماده شده‌اند و سازندگان بزرگ تلویزیون و از جمله‌ی آنها سامسونگ نیز با عقد قراردادهای مختلف در این امر شرکت کرده‌اند.

به نظر شما این تکنولوژی نوپا تا چه حد مورد استقبال قرار خواهد گرفت و چه زمان عمومیت پیدا می‌کند؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده