دلایلی برای خرید تلویزیون 77 اینچی ال‌جی با استاندارد 4K و تکنولوژی OLED

دلایلی برای خرید تلویزیون 77 اینچی ال‌جی با استاندارد 4K و تکنولوژی OLED

با توجه به سابقه کمپانی بزرگ ال‌جی که همیشه تلاش نموده فناوری‌های جدید را پیش از سایر رقبا روانه فروشگاه‌ها نماید، به نظر می‌رسد که تلویزیون‌های هوشمند سری EC9800 این تولیدکننده، اولین محصولات OLED با استاندارد 4K خواهند بود که در ایالات متحده آمریکا عرضه خواهند شد.


مدل 77EC9800 یک تلویزیون 77 اینچی OLED یا Organic Light Emitting Diode با رزولوشن 3480 در 2160 است که این مقدار 4 برابر استاندارد HD یا همان High Definition می‌باشد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تلویزیون‌های 4K در مقایسه با تلویزیون‌های HD اینست که شما می‌توانید نزدیکتر به تلویزیون بنشینید؛ بدون آنکه ساختار از هم تفکیک شده پیکسل‌ها را مشاهده کنید (چیزی شبیه جلوه‌ای که در صفحه‌نمایش‌های رتینای اپل شاهد آن هستیم). این قابلیت بخصوص برای تلویزیون‌هایی با سایز بزرگ کاربردی و مفید خواهد بود.
EC9800 به همراه دو برادر کوچکتر خود یعنی 55EC9700 با سایز 55 اینچ و 65EC9700 با سایز 65 اینچ، سه عضو از مجموع 12 عضو پرچم‌دار ال‌جی در رده 4Kها برای معرفی در CES 2014 هستند.
این کمپانی، پیش‌تر یک نمونه اولیه از این تلویزیون را در کنفرانس CES Ultra HD به نمایش گذاشته بود؛ این در حالی بود که در این رونمایی، برخی مشکلات پیش‌بینی نشده در رابطه با کیفیت تصویر، مشاهده شد. با این حال انتظار می‌رود این مشکلات در مدل نهایی جبران شده باشد. یکی از ویژگی‌های این محصول ال‌جی، صفحه‌نمایش منحنی آن است که کاملا براق بوده و بر اساس تجربه عینی کارشناسان CNet در کار با نمونه اولیه، این صفحه‌نمایش در کاهش بازتاب نور، نسبتا موفق عمل کرده است.
از دیگر تغییرات پرچم‌داران جدید ال‌جی در عرصه تلویزیون‌ها از جمله EC9800، برخورداری از کنترل حرکتی بروز شده در آنها می‌باشد. اگر چه تا پیش از آغاز CES 2014، اغلب مشخصات این محصولات نا معلوم است، ولی این کمپانی، برخورداری EC9800 را از درگاه HDMI 2 و تکنولوژی رمزگشایی از HEVC را تأیید نموده است.
این تلویزیون در ژوئن 2014 یا خرداد ماه 1392 بصورت رسمی به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد. لازم به ذکر است هنوز هیچ اطلاعاتی در رابطه با قیمت نهایی این محصول اعلام نشده است.

برای مشاهده کلیه مقالات CES 2014 به آدرس zoomit.ir/ces/ مراجعه کنید.
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده