LFD، نسل جدید نمایشگر های دیجیتال

سه‌شنبه ۳ دی ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۲
مطالعه 3 دقیقه
از زمان معرفی اولین نمایشگرها که مونوکروم CRT ها بودند، نزدیک 90 سال می‌گذرد. در این 90 سال، پیشرفت های بزرگی در صنعت نمایشگرها انجام شده است. از انقلاب تلویزیون های رنگی، تلویزیون های تخت، LCDها، LEDها و به تازگی OLED ها!اما در این بین نوعی از نمایشگرها هستند که کمتر در مورد آنها کمتر صحبت شده است. Large Format Display یا نمایشگرهای نوع بزرگ، نوعی نمایشگر هستند که تفاوت‌های عمده ای با تلویزیون های موجود دارند. در ادامه به معرفی این نوع نمایشگرها می‌پردازیم.
تبلیغات

LFD‌ها، ویژگی‌هایی دارند که آن‌ها را از سایر نمایشگر‌ها متمایز می‌کند. این نوع نمایشگر‌ها، امکاناتی فراتر از یک تلویزیون ساده یا حتی هوشمند را به کاربر می‌دهند. سامسونگ یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان این نوع تلویزیون‌ها است.

مهمترین ویژگی LFD، کامپیوتر داخلی آن است. کامپیوتری با مشخصات قدرتمند که به شما امکانات کامل با درگاه‌های مختلف یک کامپیوتر حرفه‌ای از جمله LAN، USB 2.0 و USB 3.0، درگاه‌های HDMI، DVI، AV، VGA، DP و حتی پورت RS-232C را می دهد. با این اوصاف، نیاز به کامپیوتر یا هر دستگاه ارتباطی خارجی از بین می‌رود.

lfd-samsung-3

از دیگر ویژگی بسیار مفید و کارآمد این نمایشگرها، قابلیت تبدیل به صفحه لمسی می‌باشد. قابلیت بسیار مفیدی که می‌تواند در کلاس مدارس، آموزشگاه‌ها و اتاق‌های کنفرانس از آن استفاده شود.

از این نمایشگر‌ها می‌توان به عنوان VideoWall نیز استفاده کرد. به این صورت که می‌توان با قرار دادن چند LFD در کنار هم، اندازه‌های دلخواه نمایشگر را ایجاد کرد. شرکت سامسونگ LFD‌هایی با اندازه‌های متنوع، از 22 تا 95 اینچ تولید می‌کند.

به طور کلی، در مقایسه با نمایشگر‌های دیگر، LFD، 15% توان مصرفی پایین‌تری دارد.

مشخصات دیگر LFD‌های سامسونگ شامل عمری بیش از 50,000ساعت، دمای کار پایین، قابلیت کارکرد به حالت افقی یا عمودی و راحتی نصب و ارتقا می‌باشد.

کاربرد‌های عمده LFD‌ها متفاوت از تلویزیون‌های و نمایشگر‌های دیگر است.

به طور کلی، LFD‌ها می‌توانند بهترین جایگزین برای پروژکتور‌ها، تخته‌‌های مدارس و وایت‌بورد باشد که مشکلات عمده آن‌ها را به بهترین نحو حذف می‌کند.

یکی از بهترین کاربرد‌های این نوع نمایشگر‌ها در مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی است که اولین قدم در هوشمند‌سازی آموزش می‌باشد. در این صورت نه تنها دیگر نیازی به تخته سیاه یا وایت‌بورد و پروژکتور نخواهد بود، بلکه قابلیت‌های بیشتری به معلمان، اساتید و دانشجویان می‌دهد. صفحه‌نمایش بزرگ با وضوح بالا، قابلیت لمسی، کامپیوتر داخلی و قابلیت‌های بالای اتصالی کمک بسزایی در آموزش می‌کند.

lfd-samsung-2

در صنعت تبلیغات نیز LFD‌ها می‌توانند نقش موثری ایفا کنند. امروزه تبلیغات در فروشگاه‌ها، مراکز تجاری و محل‌های عبور و مرور مردم، از حالت بیلبورد ساده به تصاویر متحرک و ویدیو که جلب نظر بیشتری می‌کنند در حال تغییر است. با ویژگی‌هایی که LFD‌ها دارند مثل VideoWall (کنار هم گذاشتن چند LFD و ایجاد تصویر بزرگتر)،رکنترل چند LFD توسط سرور، کامپیوتر داخلی LFD، در عرصه تبلیغات نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات