بررسی تلویزیون سونی مدل NX700

بررسی تلویزیون سونی مدل NX700

سونی تلویزیون‌های NX700 و NX800 را با طراحی کاملاً منحصر‌به‌فرد عرضه کرده است. این تلویزیون‌ها دارای پایه آلومینیومی با ظاهر بسیار زیبا هستند. در ادامه مشخصات فنی مدل NX700 را بیشتر بررسی می‌کنیم.

NX700 تلویزیون بسیار شیک و زیبایست. ولی آیا در پس قاب زیبای تلویزیون، کیفیت تصویر خوبی نیز وجود دارد؟ و آیا Internet TV آن کاربردی است؟ NX700 در دو سایز 40 و 46 اینچ موجود است.

اولین برداشت از NX700

sonynx700_large27

تلویزیون سونی NX700 یکی از مدل‌های باریک و زیبای این برند است که نور پس‌زمینه آن از نوع Edge LED است. یک شیشه روی قاب و پنل تلویزیون قرار گرفته که باعث می‌شود تلویزیون بدون قاب به نظر برسد.

NX700 دارای پایه آلومینیومی است که باعث می‌شود، زاویه تلویزیون کمی رو به عقب باشد.

sonynx700_large28

پایه آلمینیومی NX700 در واقع بلند گو نیست ولی صدا را از قسمت انتهایی NX700 به بیرون منتقل می‌کند. شما می‌توانید از این پایه استفاده نکنید و NX700 را به دیوار وصل کنید یا از پایه معمولی تلویزیون استفاده کنید.

sonynx700_large26

پورت های این تلویزویون در پشت و کناره دستگاه قرار داده شده است. با وجود اینکه این تلویزیون Edge LED است ولی نمی‌توان گفت جزو باریک ترین تلویزیون‌های LED بازار است.

عملکرد ریموت کنترل تلویزیون

sonynx700_large29

ریموت کنترل، دستگاه بزرگ است ولی به دلیل وزن پایین کم ارزش به نظر می‌رسد. شما نورهای آبی رنگی در پشت دکمه های دستگاه مشاهده می‌کنید. اگر ظاهر این ریموت را نمی پسندید، می‌توانید آن را پشت و رو کنید تا ظاهر زیباتر ریموت را مشاهده کنید.

Bravia Internet TV

برای استفاده از اینترنت روی تلویزیون، ابتدا باید تنظیمات لازم را روی TV خود اعمال کنید. می‌توانید از Wireless داخلی تلویزیون یا کابل استفاده کنید. ممکن است مجبور باشید برای استفاده از Internet TV کابل Power را بعد از اعمال تنظیمات از برق جدا کنید و مجددا به برق وصل کنید.

بعد از تنظیم اینترنت می‌توانید از یکی از سرویس‌های زیر استفاده کنید. البته توجه کنید که اگر می‌خواهید در ایران از بعضی از این سرویس‌ها استفاده کنید ممکن است به علت فیل*تر بودن سایت‌ها، دچار مشکل شوید.

YouTube
blip.tv
Wired
Epicurious.com
Concierge.com
Style.com
FordModels
Howcast.com
ON Networks
GolfLink.comLivestrong.com
eHow.com
Lovefilm (only trailers)
SingingFool
Podcasts (connect to different podcasts of your choice)
Vidocast.com
Tagesschau
Deutsche Welle

sonynx700_large6

NX700 چند سرویس اینترنتی دیگر نیز ارائه می‌دهد. این خدمات در صورتی که آن‌ها را فعال کنید، در قسمت Widget ها ظاهر می‌شوند. مثلا اگر Twitter را فعال کنید و دکمه Widget روی ریموت کنترل را فشار دهید، می‌توانید این سرویس را مشاهده کنید.

FrameChannel
Flickr
Weather
Yahoo! Finance
Yahoo! Widget Gallery
Yahoo! News
Twitter

تنظیمات Calibration تلویزیون NX700

در منوی تنظیمات می‌توانید نور پس‌زمینه، کنتراست، روشنایی، رنگ‌ها، Sharpness ، Motion Flow و ... را تنظیم کنید. بعد از تنظیماتی که در ادامه مشاهده می‌کنید، مصرف انرژی در مدل 46 اینچ از 114W وات به W82/84 وات کاهش می یابد.

ایرادی که این تلویزیون دارد این است که نقاط تاریک را بیش از حد تاریک و رنگ‌های روشن را بیش از حد روشن می‌کند.

sonynx700_large5

Color Tempreture این تلویزیون خیلی زیاد است. البته بعد از Calibrate کردن این مشکلات خیلی کم می‌شوند.

Picture mode: Custom
Backlight 1-2
Contrast 90
Brightness: 50
Colour: 50
Hue: 0
Sharpness: 0
Colour temperature Warm2
Noise reduction Off
Mpeg noise reduction Off
Motionflow Standard / Off
Film-mode Auto 1/Auto 2
Black corrector Off
Adv. Contrast Enhancer Off
Gamma -1
Auto Light Limiter Off
Clear White Off
Live Colour Off
R Gain 0
G Gain -7
B Gain 0
R Bias +3
G Bias -1
B Bias +1
Light Sensor Off

کیفیت تصویر در تلویزیون NX700

رفلکس نور در تلویزیون خیلی زیاد است و حتی می‌توان گفت از پلاسما هم بیشتر است. مشخصا رفلکس نور در LCD ها امری عادی است ولی این تلویزیون حتی اشیا را هم در خود نشان می‌دهد و حالت آینه ای دارد.

بعد از کالیبره کردن تصویر، بازهم نمی‌توانید رنگ‌ها را به درستی مشاهده کنید. رنگ‌های تیره کمی به قرمزی می زند و رنگ‌های دیگر نیز کمی از حالت عادی انحراف دارد. روشنایی رنگ‌های روشن خیلی مصنوعی و بیش از حد است. رنگ‌های تیره نیز به خوبی تاریکی را نشان نمی دهند. در کل کیفیت رنگ‌ها خیلی خوب نیست.

مشاهده تصاویر SD با این تلویزیون خوب و با کیفیت است و Bravia Engine3 نیز کیفیت را بهتر می‌کند. ولی مشاهده تصاویر Video با Player ها خیلی جذاب نیست.

تصاویر HD در تلویزیون NX700 به خوبی نمایش داده می‌شود.عمق رنگ مشکی در این تلویزیون زیاد است ولی همان‌طورکه گفته شد، رنگ‌ها کمی اشباع شده هستند.

در کل این مدل بهبود تصویر زیادی از مدل W5500 نیافته است. رویه شیشه ای تلویزیون باعث بهبود کیفیت تصویر نشده است فقط کمی آن را تغییر داده است.

زمان پاسخ گویی NX700

sonynx700_large55

این مدل، زمان پاسخ گویی بالایی دارد و در صحنه های Action و تند کمی تارشدگی تصویر را مشاهده می‌کنید.

زاویه دید

زاویه دید در این تلویزیون خوب است ولی عالی نیست. در واقع رنگ‌ها در این تلویزیون با تغییر زاویه، متفاوت می‌شوند و کنتراست هم کم می‌شود. عمق رنگ مشکی نیز با تغییر زاویه کاهش می یابد.

sonynx700_large30

sonynx700_large31

کیفیت صدا

کیفیت صدا واقعا بد است. صدا فاقد Bass است و صداها ضعیف شنیده می‌شوند. صدای موزیک خوب شنیده می‌شود ولی اگر صدا را زیاد کنید کیفیت خوبی نخواهید داشت. کیفیت صدای NX700 از کیفیت صدای بیشتر تلویزیون‌های 2009 پایین‌تر است.

اگر قصد مشاهده فیلم دارید بهتر است تلویزیون را به اسپیکر های جداگانه وصل کنید.

جمع بندی

تلویزیون NX700 یک تلویزیون شیک است و تصویر آن نیز نسبتاً خوب است ولی با تصویر بهترین تلویزیون‌ها قابل مقایسه نیست. در واقع باید بدانید که بیشتر هزینه ای که برای خرید این تلویزیون کرده‌اید، صرف طراحی زیبای آن شده است.

در ادامه مشخصات کامل تر این تلویزیون را مشاهده می‌کنید. برای دریافت اخبار روزانه زومیت در مورد تغییر قیمت‌ها و ورود مدل‌های جدید می‌توانید عضو خبرنامه زومیت شوید.

Panel size:46 widescreen LCD
Resolution: 1920x1080
Colour support:16,7 million colors
Signal processing: 8 for each color
Viewing angles (H/V): 178/178
Dot pitch:-
Panel type: LCD
Wall mounting: Yes
Swivel stand: Yes
Dimensions (HxBxD): 71.6cm x 112.7cm x 6.4cm (without stand)
Weight:24 kg
Built-in speakers: Yes
Input formats: 480p/i, 576p/i, 720p, 1080i & 1080p -50, 60 & 24p
1:1 pixel mapping: Yes
Inputs: Yes
VGA: Yes
DVI :No -can be converted through HDMI
Audio –type: Yes- Audio in/Out
SCART:1 input
S-video: Yes
Composite : Yes
Component : Yes
HDMI: 4 inputs
Audio –type: 1 output
SCART: Yes
S/PDIF: optical
Analog: Yes
DVB-T: Yes
DVB-T-MPEG: Yes
DVB-C: Yes
DVB-C -MPEG4 : Yes
DVB-S :No
DVB-S-MPEG4: No

منبع : FlatPanelsHD

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده