فروش نا امیدکننده تلویزیون های سه بعدی بی نیاز از عینک توشیبا

فروش نا امیدکننده تلویزیون های سه بعدی بی نیاز از عینک توشیبا

توشیبا جزو یکی ازاولین برندهایی است که تلویزیون سه بعدی بدون نیاز به عینک خود را به بازار عرضه کرده است. این تلویزیون ها با قیمت بالا و فقط به بازار ژاپن عرضه شده اند. با توجه به اینکه این تلویزیون های سه بعدی نیاز به عینک ندارند، پیش بینی می شد که به تعداد بالا به فروش برسند. ولی حدس توشیبا اشتباه از آب در آمد و کاربران نشان دادند هر تکنولوژی جدیدی که به بازار بیاید، مورد پسند آنها نخواهد بود.

  از‌ آنجایی که کاربران از تلویزیون های سه بعدی استقبال کردند، توشیبا تصور کرد می تواند تلویزیون های سه بعدی بدون نیاز به عینک را با قیمت های بالا به فروش برساند. بنابراین خط تولید تلویزیون سه بعدی GL1 که Glass-Free 3D نیز هستند را تاسیس کرد.

ولی محصولات حاصل از این خط تولید بسیار کندتر از آنچه توشیبا تصور می کرد، به فروش رسیدند. در ماه اول تنها 500 دستگاه از تلویزیون های 20 اینچ با قیمت 2،940 دلار (حدود 3 میلیون تومان) و تعداد کمتری نیز تلویزیون 12 اینچ با قیمت کمتر به فروش رسیدند.

اگر توشیبا از ما هم سئوال می کرد حتما به او گوشزد می کردیم که کاربران تمایل نخواهند داشت حدود 3000 دلار برای خرید یک تلویزیون 20 اینچی هزینه کنند.

توصیه ما به شما کاربران زومیت این است که برای خرید تلویزیون سه بعدی (از نوع با عینک یا بی نیاز از عینک) اصلا عجله نکنید. این تکنولوژی هنوز کامل نشده است و در آینده با کیفیت بالاتر و بدون نیاز به عینک و با قیمت مناسب و زاویه دید خوب عرضه خواهد شد.

منبع: Engadget | En.Akihabaranews

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده