این تلویوزیون بی سیم ریموت کنترل را کنار گذاشته و به هر سطحی می‌چسبد!

چهارشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
تلویزیون بی سیم Displace در نمایی تاریک که روی آن نام استارتاپ نوشته شده
استارتاپ Displace تلویزیون بی‌سیم جدید خیره‌کننده‌ای تولید کرده که می‌توان آن را به هر سطحی چسباند و از ژست‌های حرکتی برای کنترلش استفاده کرد.
تبلیغات

پس از مدت‌ها انتظار مراسم CES 2023 آغاز و محصولات متعددی در آن معرفی ‌شده‌اند. در میان دستگاه‌های جدید، تلویزیونی دیده می‌شود که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است؛ تلویزیون بی‌سیم استارتاپ Displace.

بله درست شنیدید. تلویزیون ۵۵ اینچ 4K که برای تامین برق خود به هیچ کابل یا سیم آویزانی نیاز ندارد. به گفته‌ی شرکت سازنده، چهار باتری قابل تعویض آن می‌توانند تا یک ماه دستگاه را روشن نگه دارند تا دوباره نیاز به شارژ پیدا کند. همچنین از WiFi 6E برای همگام‌سازی ورودی‌های کاربر استفاده می‌شود. در ضمن، فناوری Active Loop Vacuum که درواقع دو نوار چسب محکم است، می‌تواند تلویزیون را به هر سطحی بدون نیاز به پایه بچسباند.

تلویزیون بی سیم استارتاپ Displace روی پنجره ای نصب شده

استارتاپ Displace برای اینکه به همه نشان دهد چقدر Active Loop Vacuum Technology قدرتمند است، تلویزیون بی‌سیم خود را روی دیواری با روکش پارچه و همچنین پنجره شیشه‌ای به نمایش گذاشت. نصب آن نیز بسیار ساده بود. تنها باید محصول مذکور که زیر ۲۰ پوند وزن دارد را به سطح فشار داده و کمی صبر کنید.

اگر با خود فکر می‌کنید تلویزیون بی‌سیم معرفی‌شده تا چه زمانی می‌تواند روی سطح باقی بماند، باید بگوییم براساس توضیح ارائه شده توسط الاجی کریشنان، مدیرعامل Displace، فناوری Active Loop Vacuum خود را برای نگه داشتن دستگاه مدام تقویت می‌کند. درواقع، هیچگاه تلویزیون از سطح جدا نخواهد شد مگر اینکه خودتان بخواهید.

اگر جنبه‌ی بی‌سیم تلویزیون مذکور نظرتان را جلب نکرده باید گفت که ویژگی اصلی آن پشتیبانی از ژست‌های حرکتی است. انتظار نداشته باشید که ریموت کنترلی همراه با با این تلویزیون عرضه شود. در عوض، دستگاه جدید Displace دوربین بازشویی در بالای خود دارد که حرکات دست را برای تغییر کانال‌ تشخیص می‌دهد. این محصول از فناوری مشابه با Xbox Kinect استفاده می‌کند.

استارتاپ Displace سطحی از خلاقیت و نوآوری به دنیای تلویزیون آورده که هیچکس انتظارش را نداشت. شاید بتوان گفت محصول آن‌ها یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های معرفی شده در CES سال جاری است.

دوربین تلویزیون استارتاپ Displace

برای مثال، محصول Displace می‌تواند برای تماس‌های تصویری استفاده شود. زیرا می‌تواند به‌طور خودکار تماس شما را از تلویزیونی به تلویزیون دیگر هنگام تغییر اتاق منتقل کند. این دستگاه همچنین می‌تواند تشخیص دهد که در چه نوع اتاقی هستید و برای مثال، منوها و انتخاب محتوا را براساس قرار گرفتن در آشپزخانه یا اتاق نشیمن تغییر دهد.

Displace می‌گوید قیمت تلویزیون بی‌سیم آن که اواخر سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد، ۲۹۹۹ دلار برای هر دستگاه است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات