نسل بعدی اپل تی وی احتمالا ریموت کنترل جدیدی خواهد داشت

نسل بعدی اپل تی وی احتمالا ریموت کنترل جدیدی خواهد داشت

بر اساس گزارش‌ها، نسل بعدی اپل تی وی با پردازنده‌ی قوی‌تر و ریموت ‌کنترل جدید، در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد.

مدتی است شایعات مربوط به نسل بعدی اپل تی وی شنیده می‌شود؛ اما هنوز مشخص نیست اپل چه زمانی را برای رونمایی از این محصول جذاب در نظر گرفته است. 9to5Mac اعلام کرده که کوپرتینویی‌ها در حال ساخت ریموت کنترل جدیدی برای اپل تی وی هستند و شایعات قبلی به‌روزرسانی ریموت سیری را تأیید می‌کنند.

هنوز مشخصات دقیقی از ریموت کنترل جدید اپل تی وی منتشر نشده است؛ اما کارشناسان 9to5Mac اعلام کرده‌اند که این مدل با کد «B519» در حال توسعه است که با کد ریموت سیری فعلی (B439) تفاوت دارد.

زمانی ‌که اپل در سال ۲۰۱۷ از اپل تی وی 4K رونمایی کرد، در ریموت سیری تغییر کوچکی ایجاد کرد و آن، وجود یک حلقه‌ی سفید در اطراف دکمه‌ی منو بود. این تغییر باعث شد ریموت سیری به‌عنوان یک مدل جدید شناخته شود. از آنجا که ریموت جدید اپل دارای شماره مدل بالاتر از نسخه‌ی فعلی است، انتظار می‌رود تغییرات بیشتری در مدل جدید شاهد باشیم.

ریموت سیری یکی از لوازم جانبی بحث‌بر‌انگیز در بین کاربران اپل تی وی بوده است. این گجت طرفداران خاص خود را دارد؛ اما تعداد زیادی از کاربران، این ریموت را به دلیل نداشتن دکمه‌ی ناوبری فیزیکی و داشتن سطح شیشه‌ای دوست نداشتند. مدل جدید اپل تی وی می‌تواند فرصت مناسبی برای اپل ایجاد کند تا طراحی ریموت سیری را بهبود بدهد.

به ‌گزارش MacRumors، اپل نام «Siri Remote» را از نسخه‌ی بتای tvOS 14.5 حذف کرده و به «Apple TV Remote» تغییر داده است. این نام قبلا در بعضی مناطق استفاده شده بود که نشان می‌دهد که اپل در آینده از آن استفاده خواهد کرد.

بلومبرگ در آگوست ۲۰۲۰ (مرداد و شهریور ۱۳۹۹)  گزارش داد که اپل در حال کار روی تلویزیون جدید با تراشه‌ی سریع‌تر و ریموت کنترل به‌روزشده است. این ریموت کنترل از برنامه Find My پشتیبانی خواهد کرد. با این اوصاف کاربران می‌توانند در صورت مفقود شدن ریموت ‌کنترل، آن را به‌راحتی پیدا کنند. بلومبرگ این شایعه را در دسامبر سال قبل تکرار کرد و گفت اپل تی وی جدید با ریموت به‌روزشده در سال ۲۰۲۱ روانه‌ی بازار می‌شود.

 9to5Mac در گذشته به مدل جدید تلویزیون اپل با کد منبع tvOS 13 اشاره کرده است. این کد نشان می‌دهد که نسل بعدی اپل تی وی از پردازنده‌ی قدرتمندتری بر پایه‌ی ساختار arm64e بهره می‌برد. احتمال می‌رود که این دستگاه به تراشه‌ی A12 یا جدیدتر مجهز شود.

منبع 9to5Mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده