جمع بندی CES 2011: بهترین تلویزیون های HDTV

جمع بندی CES 2011: بهترین تلویزیون های HDTV

در سال های اخیر بزرگترین  شاخه نمایشگاه CES امریکا مربوط به تلویزیون ها بود . مهمترین اخبار نمایشگاه نیز به تلویزیون از LED تا Plasma و دو بعدی تا سه بعدی اختصاص داشت. اما امسال اتفاقات متفاوتی افتاد. با وجود اینکه انواع مختلفی از تلویزیون با فناوری های جدید معرفی شدند ولی به نظر می رسید همه به دنبال تبلت ها بودند. با این وجود تولید کننده ها، نسل جدید تلویزیون های خود را معرفی کردند در ادامه بهترین تلویزیون های CES را جمع بندی کرده ایم.

بهترین تلویزیون های CES:

Vizio یک شرکت تولید کننده میانی است که در سال 2010 مدل های دو بعدی خود را در سری XVT3SV معرفی کرد و نظر بسیاری به خود جلب کرد و بسیاری عنوان بهترین تلویزیون LCD دو بعدی را به آن دادند.

امسال نیز Vizio سری XVT3D6SP را معرفی کرد که در واقع مکمل تلفن هوشمند و تبلت اندروید این شرکت است. تلویزیون های این سری دارای Google TV با ظاهر سفارشی شده و نسخه تقویت شده VIA (نرم افزارهای اینترنتی ویزیو) هستند. رابط کاربری این تلویزیون بهترین نمونه موجود است. کنترل از راه دور این تلویزیون نیز یک صفحه لمسی بسیار کارآمد است. پنل این تلویزیون سه بعدی  از نوع Full-array با تاریکی موضعی (Local Dimming) بوده که در حال حاضر بهترین نوع تلویزیون LED است. این تلویزیون همچنین اولین تلویزیون یکپارچه با OnLive (سرویس آنلاین بازی) است. اطلاعات بیشتر در مورد تلویزیون های XVT3D6SP ویزیو را می توانید در مقاله ای که پیش تر تحت عنوان " CES 2011:جزئیات تلویزیون های Vizio مجهز به Google TV " منتشر شده بود، بیابید.

تلویزیون های بعدی از پاناسونیک و سامسونگ هستند. سری VT30 پاناسونیک همانند سری VT25 کیفیت تصویر بسیار خوبی دارند اما عمق رنگ مشکی نیز در این سری بهتر شده است. اطلاعات بیشتر در مورد سری VT30 را در مقاله ای که پیش تر تحت عنوان " CES 2011: پلاسمای PVT30 پاناسونیک سیاه را سیاه تر نشان می دهد. " منتشر شده بود، مشاهده نمایید.

گالری تلویزیون های پاناسونیک در CES

{gallery}ces/2011/panasonic:95:60{/gallery}

سامسونگ نیز سری UND8000 را معرفی کرد سری جدید تلویزیون های سامسونگ علاوه بر کنترل از راه دور لمسی و بهبود کیفیت تصویر دارای طراحی بسیار زیبا و جذابی هستند. قاب دور فریم این تلویزیون کمتر از 2 اینچ ضخامت دارد.

گالری تلویزیون های سامسونگ در CES

{gallery}ces/2011/samsung:95:60{/gallery}

دو مدل بعدی مربوط به سونی و ال جی هستند، دو سری XBR-HX929 سونی و LW9500 ال جی جزء بهترین تلویزیون های CES امسال بودند. هر دو تلویزیون از پنل LCD با نور پس زمینه LED و از نوع Full-array با تاریکی موضعی (Local Dimming) هستند. اطلاعات بیشتر در مورد سری جدید تلویزیون های سونی را در مقاله " CES 2011: بهترین تلویزیون LED سونی XBR-HX929 با تاریکی موضعی (Local Dimming) " و در مورد سری جدید تلویزیون های ال جی را در مقاله " CES 2011: برترین تلویزیون Full-LED ال جی با قاب بسیار باریک دور پنل " مشاهده خواهید کرد.

گالری تلویزیون های سونی در CES

{gallery}ces/2011/sony:95:60{/gallery}

گالری تلویزیون های ال جی در CES

{gallery}ces/2011/lg:95:60{/gallery}

تغییراتی که در سال 2011 در تلویزیون ها رخ خواهد داد

جنگ سه بعدی: ال جی، ویزیو و توشیبا همگی اعلام کرده اند که تلویزیون های سه بعدی با فناوری Passive-Glasses عرضه خواهند کرد که ببینده برخلاف فناوری Active-Shutter براحتی می تواند مدت زیادی را به تماشای تصاویر سه بعدی ببنشیند.  همچنین عینک های پلاریزهPassive  بسیار ارزان قیمت هستند.

سونی، سامسونگ و پاناسونیک از استفاده از فناوری Passive اجتناب کرده و تمرکز خود را بر فناوری Active-Shutter گذاشته اند. در این میان Vizio تنها برروی ساخت تلویزیون های سه بعدی Passive تمرکز کرده است ولی ال جی و توشیبا از هر دو فناوری استفاده خواهند کرد و مدل های سه بعدی Passive و Active تولید خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فناوری پولاریزه Passive و Active Shutter و نحوه کارکرد این دو فناوری به مقاله ای که پیش تر تحت عنوان " سه بعدی  در خانه: تکنولوژی های پخش -  بخش اول" منتشر شده بود مراجعه نمایید.

امکانات مبتنی بر اینترنت

سامسونگ، پاناسونیک، ویزیو و ال جی همگی دسترسی به اینترنت و امکان مرور صفحات وب را به تلویزیون های خود اضافه کرده اند. تمام آنها فروشگاه نرم افزارهای اینترنتی راه اندازی کرده اند و مطمئنا ویزیو تنها شرکتی نیست که تلویزیون مجهز به Google TV را تولید کرده است. با توجه به بیشتر شدن بازار تلویزیون های سه بعدی استفاده از امکانات اینترنت جذاب تر خواهد شد.

پشتیبانی از ابزارهای دیگر

بسیاری از تلویزیون های امسال از طریق نرم افزارهای تحت سیستم عامل اندروید و iOS اپل کنترل خواهند شد، برخی از تولیدکننده ها مثل سامسونگ و ویزیو پا را فراتر نهاده و همراه تلویزیون خود یک کنترل از راه دور لمسی که شبیه تلفن هوشمند است ارائه کرده اند. تلویزیون های آینده ارتباط بسیار بهتری با ابزارهای دیگر خواهند داشت و امکانات بیشتری را در اختیار استفاده کنندگان قرار خواهند داد.

باریکتر، بزرگتر، روشن تر و باکیفیت تر

اگر چه اکثر تلویزیون های معرفی شده در CES امسال طراحی زیبا و ظاهر جذابی داشتند ولی هنوز هیچکدام بصورت عمقی بررسی نشده اند و اظهار نظر قطعی در مورد بهبود و پیشرفت آنها از نظر کیفیت تصویر ممکن نیست ولی آنچه از ظاهر به نظر می رسید تلویزیون های عرضه شده تفاوت کیفیت چندانی با مدل های سابق نداشتند.

به زودی تمام تلویزیون های معرفی شده بصورت کامل و عمیق بررسی خواهند شد و تصمیم گیری را برای انتخاب مشتریان راحتر خواهد کرد.

منبع: CNET

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید