CES 2011: بهترین تلویزیون LED سونی XBR-HX929 با تاریکی موضعی (Local Dimming)

شنبه ۲۵ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۷
مطالعه 2 دقیقه
سال گذشته سونی تلویزیون XBR-HX909 که اولین LED TV از نوع Full array یا Full-LED با تاریکی موضعی این شرکت به شمار می رفت را معرفی کرد. همانطور که پیش تر گفتیم Full Array با تاریکی موضعی بهترین نوع تلویزیون های LED هستند. براساس بررسی های مختلف انجام شده عمق رنگ مشکی و کیفیت تصویر این تلویزیون بسیار خوب اعلام شد. سونی در نمایشگاه CES امسال XBR-HX929 را معرفی کرد که از همان خانواده است ولی با با قابلیت های بیشتر که در ادامه به معرفی آنها پرداخته شده است.
تبلیغات

سونی به تلویزیون Full LED با Local Dimming خود فناوریی به نام Intelligent Peak LED Backlit (کنترل هوشمند حداکثر شدت نور LED) را اضافه کرده که رنگ سیاه را عمیق تر نمایش می دهد.

علاوه بر این در XBR-H929 از دو تراشه پردازشگر و بهبود دهند تصویر به نام X-Reality Pro Engine استفاده شده است این دو تراشه پردازشگر تصاویر دیجیتال،کیفیت محتوای با کیفیت HD، سیگنال های فشرده HD، فرمت های استاندارد ویدیوی و محتوای ویدیو اینترنتی را بهبود می بخشد. X-Reality Pro Engine دارای دیتابیسی از نمونه سیگنالهای ایده آل است که از منابع تجزیه و تحلیل شده فیلم و ویدیوی های بسیار مختلف جمع آوری شده اند. این موتور پردازش گر تصویر سیگنال های ورودی را پیکسل به پیکسل با الگوهای خود مقایسه می کند و خروجی بسیارشفاف و واضحی را ایجاد می کند. این پردازشگر تصویر باعث افزایش کیفیت تصاویر کم کیفیت نیز می شود.

همچنین یک پردازشگر تصویر دیگر به نام MotionFlow در این تلویزیون وجود دارد که باعث بهبود تصویر و کاهش لرزش تصویر در تصاویری که توسط حرکت دوربین های فیلم برداری بوجود آمده اند، می شود. علاوه براین MotionFlow کنترل بسیار خوبی برروشنایی و تاریکی نورپس زمینه LED دارد و آن را با حرکت کریستال مایع در هر فریم، همگام می کند و درنتیجه تصاویر شارپ تر و واضح تر در ویدویوهای متحرک نمایش داده می شوند. پنل OpiContrast نیز کیفیت تصویر را در اتاق کم نور افزایش می دهد.

HX929 امکان اتصال به شبکه های بی سیم Wi-Fi و دسترسی به اینترنت را نیز دارد.

سری HX929 با قابلیت پخش تصاویر سه بعدی در سه سایز 46 (XBR-46HX929)  و 55 اینچ (XBR-55HX929) و 65 اینچ (XBR-65HX929) عرضه خواهد شد. در ادامه قابلیت های اصلی سری HX929 را مشاهده خواهید کرد:

  • Full-array LED backlight with local dimming
  • 3D compatible
  • X-Reality PRO video processing
  • MotionFlow XR 960 dejudder processing
  • Monolithic design
  • OptiContrast panel with Gorilla Glass
  • Bravia Internet video
  • Built-in Wi-Fi connection

سونی مشکل Blooming را که بعضا در HX909 مشاهده می شد را برطرف کرده است و سطح رنگ مشکی را به طرز شگفت آوری بالا برده است. این تلویزیون در اوایل سال 2011 وارد بازار خواهد شد. هنوز قیمت این تلویزیون های سری XBR-HX909 براویای سونی اعلام نشده است.

منبع: CNET

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات