ال جی تلویزیون سه بعدی ۵۵ اینچی OLED خود را با بدنه فیبر‌کربن و ضخامت ۴ میلیمتر رونمایی کرد

پنج‌شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۲۱:۲۵
مطالعه 2 دقیقه
در میان تلویزیون‌های بزرگ و رزولوشن‌های بی حد و‌اندازه، بالاخره آن چیزی که بسیاری از ما مشتاق دیدن آن بودیم رونمایی شد. آینده تلویزیون را بسیاری از کارشناسان در دستان OLED می‌دانند، چراکه در تمام جنبه‌ها نسبت به نسل قبلی در همان ابتدای کار برتری دارد. از مصرف برق گرفته تا کیفیت رنگ، از زمان پاسخ گویی گرفته تا ضخامت پنل، آری این تکنولوژی برگ برنده شرکت‌های سازنده تلویزیون در ۵ سال آینده است، و ال‌جی یکی از پیشگامان این صنعت خواهد بود. با زومیت همراه باشید تا با این محصول فوق‌‎العاده آشنا شوید.

سال گذشته این تلویزیون ۵۵ اینچی OLED بسیاری از نگاه‌ها را به خود جلب کرد. آن نخستین بار بود که یک تلویزیون بزرگ OLED درمقابل دیدگان بازدیدکنندگان قرار می‌گرفت و دقت و طیف رنگ‌ها به حدی بود که حتی یک کاربر غیر‌حرفه‌ای نیز با یک نگاه تفاوت این تلویزیون را با یک تلویزیون معمولی تشخیص می‌داد. در آن موقع سخنی در مورد زمان انتشار این مدل گفته نشد. حال نزدیک به یک سال گذشته و این بار این تلویزیون با امکان پخش تصاویر سه بعدی به نمایشگاه بازگشته است. شاید این تلویزیون درمقابل تلویزیون‌های ۸۴ اینچی با رزولوشن 4K زیاد به چشم نیاید، اما این را باید در نظر داشت که به گفته سخنگوی شرکت ال‌جی، این دستگاه بزرگ‌ترین تلویزیون OLED جهان است.

بدنه پشتی این تلویزیون از جنس فیبر کربن است و ضخامت ۴ میلیمتری آن به ما احساس حضور در آینده را می‌دهد. نویسنده وب‌سایت Engadget این فرصت را داشته است تا مدلی که از نمایش سه بعدی تصاویر پشتیبانی می‌کند را بازدید کند. به گفته این نویسنده، این مدل شباهت بسیاری با مدل قبلی که در CES سال گذشته به نمایش درآمد دارد و تنها‌ اندکی طراحی آن یکدست‌تر و نهایی‌تر به نظر می‌رسد.

شاید از خود بپرسید که حتی پورت HDMI هم در ضخامت ۴ میلی‌متر جای نمی‌گیرد، چه برسد به پورتهای قدیمی‌آنالوگ. باید گفت که تمامی‌اتصالات به ماژول پایه این تلویزیون منتقل شده است، و این تنها راه‌حل برای رسیدن به ضخامت ۴ میلیمتری بوده است. در ضمن بخش مخفی جداگانه‌ای برای اتصالات مختلف وجود دارد که با یک پورت نوری اختصاصی به تلویزیون توسط یک سیم شفاف متصل شده است و زمانی که تلویزیون را به دیوار متصل می‌کنید می‌تواند در افزایش سهولت اتصال با دیگر دستگاه‌ها نقش موثری را ایفا کند.

طبق گفته این نویسنده تصاویر سه بعدی به‌اندازه تصاویر دو بعدی شفاف نبودند، ولی بااین‌حال تصاویر پخش شده توسط این تلویزیون بی‌نظیر است. قیمت منتشر شده توسط شرکت ال جی ۹۰۰۰ یورو است و نشان می‌دهد که فعلا باید برای یک خرید این تکنولوژی یک یا دو سالی صبر داشت.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود