چین مجوز تاسیس کارخانه جدید تولید نمایشگر تلویزیون OLED‌ ال جی دیسپلی را تایید کرد

چین مجوز تاسیس کارخانه جدید تولید نمایشگر تلویزیون OLED‌ ال جی دیسپلی را تایید کرد

ال جی دیسپلی کره جنوبی اعلام کرد که دولت چین مجوز تأسیس کارخانه‌ جدید تولید نمایشگر OLED را تأیید کرده است.

ال جی دیسپلی کره‌ جنوبی تصمیم گرفته است کارخانه‌ جدیدی برای تولید نمایشگر تلویزیون OLED در چین راه‌اندازی کند. چند روز قبل ال جی دیسپلی اعلام کرد که دولت چین مجوز تأسیس کارخانه جدید تولید نمایشگر OLED را صادر کرده است و خط تولید جدید نمایشگر OLED در کارخانه جدید راه‌اندازی خواهد شد.

واحد جدید با سرمایه‌گذاری مشترک ۲.۳۳ میلیارد دلاری در پایتخت چین راه‌اندازی می‌شود که ۷۰ درصد آن تحت مالکیت ال جی دیسپلی خواهد بود. در دسامبر ۲۰۱۷، وزارت بازرگانی کره جنوبی نیز مجوز تأسیس کارخانه‌ی جدید را تأیید کرد.

ال جی

ال جی دیسپلی در بیانیه‌ای اعلام کرد:

زمانی که کارخانه‌ی جدید گوانجو در نیمه‌ی دوم سال آینده میلادی کار خود را آغاز کند، حجم تولید نمایشگر از دو برابر بیشتر خواهد شد و حجم تولید نمایشگر OLED از ۶۰.۰۰۰ به ۱۳۰.۰۰۰ نمایشگر خواهد رسید.

ال جی دیسپلی معتقد است که با توجه به رشد سریع بازار تلویزیون OLED و افزایش تقاضای خرید تلویزیون‌های OLED، راه‌اندازی کارخانه‌ی جدید می‌تواند به‌خوبی این افزایش تقاضا را پوشش دهد. ال جی دیسپلی، تولید‌کننده‌‌ی شماره یک در تولید نمایشگر تلویزیون LCD در جهان است و تقریباً تمام صفحه‌نمایش‌های بزرگ OLED را در سطح جهان تولید می‌کند. براساس گزارش‌های آماری سال گذشته میلادی، روشن بود و توانست سهم بازار ۷۵ درصدی را در تولید تلویزیون‌های OLED‌ از آن خود کند.

منبع reuters
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده