تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ و راهکار پیشرفته امنیتی GAIA

تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ و راهکار پیشرفته امنیتی GAIA

در سال ۲۰۱۶، سامسونگ در نظر دارد تا تمرکز خود را روی پلتفرم تلویزیون‌های هوشمند خود قرار دهد. این شرکت برای محافظت از تمامی اطلاعات ورودی تلویزیون‌های هوشمند جدیدش که سازگار با دنیای اینترنت اشیاء ساخته شده‌اند، راهکار GAIA را معرفی کرده است. GAIA نوعی راهکار امنیتی سه لایه است که برای پلتفرم مبتنی بر تایزن، سیستم‌عامل تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ، طراحی شده است. همراه زومیت باشید.

به گفته یکی از مدیران ارشد سامسونگ:

«حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران و همچنین موفقیت سامسونگ در پلتفرم اینترنت اشیاء، برای این شرکت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. GAIA راهکاری امنیتی است که در حال حاضر و نیز در آینده، آرامش خاطر و امنیت ویژه‌ای برای کاربران تلویزیون‌های سامسونگ به ارمغان می‌آورد.»

شیوه‌ی عملکرد GAIA بر پایه‌ی سه مرحله حفاظت از اطلاعات کاربران تنظیم می‌شود؛ در مرحله اول، محیط امن یا Secure Zone با ایجاد یک سد مجازی، فضایی ایمن برای تلویزیون هوشمند پدید می‌آورد. یک صفحه‌کلید ایمن و البته مجازی، جهت ثبت اطلاعات و همچنین رمزعبور برای ورود به تلویزیون و دسترسی به اطلاعات آن در نظر گرفته شده است.

در مرحله‌ی دوم، GAIA تمامی اطلاعاتی که بین تلویزیون و سرورهای اینترنت اشیاء ردوبدل می‌شود را رمزگذاری می‌کند. همچنین سیستم موجود در GAIA که مکانیزمی ضد نرم‌افزارهای مخرب است؛ هر برنامه‌ای که بدون اجازه قصد برقراری ارتباط داشته باشد، یا برای هک کردن یا تغییر سیستم‌عامل تلویزیون هوشمند اجرا می‌شود را مسدود می‌کند.

در مرحله‌ی سوم، GAIA سطح امنیتی را در بخش سخت‌افزار تقویت می‌کند؛ به گونه‌ای که با تقسیم سیستم‌عامل تایزن، به دو بخش اصلی و امنیتی، اطلاعات هر بخش به صورت جداگانه محافظت خواهد شد.

تلویزیون‌های هوشمند جدید سامسونگ سازگار با دنیای اینترنت اشیاء ساخته شده‌اند، و همه مدل‌های SUHD سامسونگ به هاب‌های هوشمند خانگی مجهز می‌شوند.

کلیه‌ی اخبار و مقالات مرتبط با نمایشگاه را در صفحه‌ی اختصاصی CES 2016 مشاهده کنید.
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده