ال جی سال ۲۰۱۹ از تلویزیون‌ ۸۰ اینچ 8K رونمایی خواهد کرد

ال جی سال ۲۰۱۹ از تلویزیون‌ ۸۰ اینچ 8K رونمایی خواهد کرد

ال‌جی از برنامه‌‌ی آینده‌ی خود برای معرفی تلویزیون‌های جدید پرده‌برداری کرد.

گزارش‌های اخیر حاکی از آن هستند که ال‌جی دیسپلی در صدد است در سال ۲۰۱۹ از یک تلویزیون ۸۰ اینچ 8K OLED رونمایی کند و یک‌ سال پس از آن، یعنی ۲۰۲۰، به معرفی تلویزیون‌های اولد جدیدش که در رده‌ی محصولات ۴۰ تا ۴۹ اینچ قرار می‌گیرند، بپردازد.

ال‌جی دیسپلی که در واقع به‌عنوان سازنده‌‌ی تمامی پنل‌های اولد در تلویزیون‌های امروزی شناخته می‌شود، در جریان برگزاری رویداد یوروپ اولد دی ۲۰۱۷ از برنامه‌‌اش برای رونمایی از تلویزیون‌های جدید پرده برداشت. بر این اساس، محصولات سال ۲۰۱۸ ال‌جی قرار نیست تفاوت چندانی با محصولاتی که در ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ عرضه شد داشته باشند؛ چرا که ظاهرا قرار است ال‌جی تلویزیون‌های ۵۵ تا ۷۷ اینچ عرضه کند. با این‌حال کره‌ای‌ها برای سال ۲۰۱۹ برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده‌اند.

ال‌جی دیسپلی قرار است در سال ۲۰۱۹ از یک تلویزیون جدید ۸۰ اینچ با پنل اولد و رزولوشن 8K رونمایی کند. این تلویزیون می‌تواند تصاویر را با کیفیتی ۴ برابر بیشتر از 4K و ۱۶ برابر بیشتر از فول اچ‌دی به نمایش بگذارد. 

این شرکت علاوه بر این، اعلام کرده است که اواخر ۲۰۱۹ یا اوایل ۲۰۲۰، از نسخه‌ی کوچک‌تر این تلویزیون با اندازه‌ی بین ۴۰ تا ۴۹ اینچ رونمایی خواهد کرد. در حال حاضر کوچک‌ترین تلویزیون اولد بازار، اندازه‌ای ۵۵ اینچی دارد.

ال‌جی برای عرضه‌ی پنل اولد قابل رول شدن در سال ۲۰۲۰ نیز برنامه‌ریزی کرده است. این نوع پنل بسیار انعطاف‌پذیر و بادوام است و امکان تولید محصولات نوین و استفاده در اشکال متنوع را فراهم میکند

در آینده قرار است پنل‌های شفاف انعطاف‌پذیر اولد نیز روانه‌ی بازار شوند؛ اما بد نیست بدانید که چنین محصولاتی عمدتا کاربرد صنعتی دارند. 

اکثر این نوآوری‌ها به لطف کارخانه‌ی جدید ساخت پنل اولد ال‌جی در کره‌ی جنوبی امکان‌پذیر خواهند بود. در کارخانه‌ی یادشده، شرکت ال‌جی دیسپلی قصد دارد با بهره‌گیری از ترانزیستوری جدید، رسیدن به رزولوشن 8K را ممکن کند. 

نظر شما در این‌ باره چیست؟

منبع flatpanelshd

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید