تمام جوایز مراسم HDTVTest امسال به تلویزیون‌های اولد رسید

تمام جوایز مراسم HDTVTest امسال به تلویزیون‌های اولد رسید

در مراسم سالانه‌ی HDTVTest، تلویزیون‌های اولد پاناسونیک، سونی و ال‌جی، جوایز را به خود اختصاص دادند. مدل EZ1000 پاناسونیک هم بهترین تلویزیون ۲۰۱۷ لقب گرفت.

در مراسم سالانه‌ی HDTVTest که تلویزیون‌های مختلف در پنج رسته با هم مقایسه می‌شوند، تلویزیون‌های اولد از پاناسونیک، سونی و ال‌جی توانستند مدل‌های ال‌سی‌دی از سامسونگ و سونی را شکست داده و تمام جوایز این مراسم را به خود اختصاص دهند.

در مراسم امسال HDTVTest که روز یک‌شنبه در اوکسبریج واقع در لندن برگزار شد، تلویزیون‌های اولد توانستند تمام جوایز را به خود اختصاص دهند. تمام تلویزیون‌های شرکت داده شده در این بررسی، توسط متخصصان HDTVTest کالیبره شده و سپس با نمایشگر استودیویی سونی، مقایسه شدند. در این مقایسه، پنج تلویزیون پرچم‌دار شرکت کردند که مدل‌های آن‌ها عبارت است از:

  • تلویزیون ۶۵ اینچ اولد ال‌جی مدل B7
  • تلویزیون ۶۵ اینچ اولد پاناسونیک مدل EZ1000
  • تلویزیون ۶۵ اینچ ال‌سی‌دی سامسونگ مدل Q9
  • تلویزیون ۶۵ اینچ اولد سونی مدل A1
  • تلویزیون ۶۵ اینچ ال‌سی‌دی سونی مدل ZD9

پاناسونیک EZ1000

تلویزیون اولد پاناسونیک EZ1000

در این مراسم از حاضرین درخواست شد تا این پنج تلویزیون را در ۸ شاخص (نسبت کنتراست، دقت رنگ‌ها، نشان دادن سوژه‌های سریع، یکپارچگی تصویر، پردازش ویدئو، اجرای بازی‌های کامپیوتری، خوانایی تصویر در محیط‌های پرنور و کیفیت تصویر HDR) مقایسه کنند. این ۸ شاخص کمک کرد تا این تلویزیون‌ها در پنج رسته، رتبه‌بندی شوند. نکته‌ی جالب اینکه تلویزیون‌های اولد در هر ۵ رسته، برنده شدند.

رستهرتبه‌ی اولرتبه‌ی دوم
برترین تلویزیون برای سینمای خانگیPanasonic EZ1000 OLEDSony A1 OLED
برترین تلویزیون برای اتاق نشیمنSony A1 OLEDPanasonic EZ1000 OLED
برترین تلویزیون برای بازیLG B7 OLED Panasonic EZ1000 OLED
برترین تلویزیون اچ‌دی‌آرLG B7 OLEDPanasonic EZ1000 OLED
برترین تلویزیون سال ۲۰۱۷ میلادی
Panasonic EZ1000 OLEDLG B7 OLED

با وجود اینکه نمایشگر LCD تلویزیون Q9 سامسونگ بر مبنای فناوری Edge-LED ساخته شده است، ولی سونی ZD9 از سیستم LCD با آرایه‌ی کامل تاریکی موضعی (Full Array Local Dimming) بهره می‌برد. این موضوع سبب شده است که روشنایی آن از تمام تلویزیون‌های اولد بیشتر باشد؛ اما نتوانست با روشنایی پیکسلی و کنترل رنگ تلویزیون‌های اولد برای نمایش ویدئوهای HDR، رقابت کند. در مقایسه‌ی سال گذشته، تلویزیون KS9500 سامسونگ توانست برترین تلویزیون HDR شناخته شود.

نظر شما در مورد نتایج امسال چیست؟


منبع FlatpanelsHD

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید