تمام جوایز مراسم HDTVTest امسال به تلویزیون‌های اولد رسید

سه‌شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
در مراسم سالانه‌ی HDTVTest، تلویزیون‌های اولد پاناسونیک، سونی و ال‌جی، جوایز را به خود اختصاص دادند. مدل EZ1000 پاناسونیک هم بهترین تلویزیون ۲۰۱۷ لقب گرفت.
تبلیغات

در مراسم سالانه‌ی HDTVTest که تلویزیون‌های مختلف در پنج رسته با هم مقایسه می‌شوند، تلویزیون‌های اولد از پاناسونیک، سونی و ال‌جی توانستند مدل‌های ال‌سی‌دی از سامسونگ و سونی را شکست داده و تمام جوایز این مراسم را به خود اختصاص دهند.

در مراسم امسال HDTVTest که روز یک‌شنبه در اوکسبریج واقع در لندن برگزار شد، تلویزیون‌های اولد توانستند تمام جوایز را به خود اختصاص دهند. تمام تلویزیون‌های شرکت داده شده در این بررسی، توسط متخصصان HDTVTest کالیبره شده و سپس با نمایشگر استودیویی سونی، مقایسه شدند. در این مقایسه، پنج تلویزیون پرچم‌دار شرکت کردند که مدل‌های آن‌ها عبارت است از:

 • تلویزیون ۶۵ اینچ اولد ال‌جی مدل B7
 • تلویزیون ۶۵ اینچ اولد پاناسونیک مدل EZ1000
 • تلویزیون ۶۵ اینچ ال‌سی‌دی سامسونگ مدل Q9
 • تلویزیون ۶۵ اینچ اولد سونی مدل A1
 • تلویزیون ۶۵ اینچ ال‌سی‌دی سونی مدل ZD9
 • پاناسونیک EZ1000

  تلویزیون اولد پاناسونیک EZ1000

  در این مراسم از حاضرین درخواست شد تا این پنج تلویزیون را در ۸ شاخص (نسبت کنتراست، دقت رنگ‌ها، نشان دادن سوژه‌های سریع، یکپارچگی تصویر، پردازش ویدئو، اجرای بازی‌های کامپیوتری، خوانایی تصویر در محیط‌های پرنور و کیفیت تصویر HDR) مقایسه کنند. این ۸ شاخص کمک کرد تا این تلویزیون‌ها در پنج رسته، رتبه‌بندی شوند. نکته‌ی جالب اینکه تلویزیون‌های اولد در هر ۵ رسته، برنده شدند.

  رسته

  رتبه‌ی اول

  رتبه‌ی دوم

  برترین تلویزیون برای سینمای خانگی

  Panasonic EZ1000 OLED

  Sony A1 OLED

  برترین تلویزیون برای اتاق نشیمن

  Sony A1 OLED

  Panasonic EZ1000 OLED

  برترین تلویزیون برای بازی

  LG B7 OLED

  Panasonic EZ1000 OLED

  برترین تلویزیون اچ‌دی‌آر

  LG B7 OLED

  Panasonic EZ1000 OLED

  برترین تلویزیون سال ۲۰۱۷ میلادی

  Panasonic EZ1000 OLED

  LG B7 OLED

  با وجود اینکه نمایشگر LCD تلویزیون Q9 سامسونگ بر مبنای فناوری Edge-LED ساخته شده است، ولی سونی ZD9 از سیستم LCD با آرایه‌ی کامل تاریکی موضعی (Full Array Local Dimming) بهره می‌برد. این موضوع سبب شده است که روشنایی آن از تمام تلویزیون‌های اولد بیشتر باشد؛ اما نتوانست با روشنایی پیکسلی و کنترل رنگ تلویزیون‌های اولد برای نمایش ویدئوهای HDR، رقابت کند. در مقایسه‌ی سال گذشته، تلویزیون KS9500 سامسونگ توانست برترین تلویزیون HDR شناخته شود.

  نظر شما در مورد نتایج امسال چیست؟

  تبلیغات
  داغ‌ترین مطالب روز

  نظرات

  تبلیغات