جمع بعدی تمام شایعات مربوط به تلویزیون اپل

جمع بعدی تمام شایعات مربوط به تلویزیون اپل

شاید شما اپل تی وی خود را دوست داشته باشید اما ما مطمئن نیستیم که واقعا اپل هم این احساس را نسبت به محصول خود داشته باشد. به نظر می رسد Apple بیشتر تمایل دارد  تلویزیون شبیه به آیپد را به اتاق نشیمن مشتریان خود بیاورد تا اپل تی وی را به زیر تلویزیون ها. این موضوع را به این دلیل مطرح می کنیم که اپل همیشه بزرگ فکر می کند و قصد دارد به جای اپل تی وی که در واقع مکمل تلویزیون و یا بخش کوچکی از آن است، یک محصول کامل و بزرگ را عرضه کند. خواندن مقاله را ادامه دهید تا از هر آنچه در مورد تلویزیون اپل تا به امروز منتشر شده آگاه شوید.

طراحی iTV

کلیه شایعات و اطلاعاتی که به بیرون درز کرده اند حاکی از آنند که نسل سوم Apple TV، یک تلویزیون ویژه و خاص خواهد بود. مجله تلگراف به نقل از منابع آگاه خود در داخل شرکت اپل، گزارش داده که "جف رابین" کسی که در ساخت آیپاد نقش عمده داشته در پشت این پروژه است. یک منبع دیگر خبر از وجود کدهای مربوط به تلویزیون اپل در نسخه جدید iOS داده است که احتمال این را می دهد که قبل از عرضه دستگاه جدید شاهد یک آپدیت برای تلویزیون فعلی باشیم. البته لازم است اشاره کنیم که انگجت پیش بینی پردازنده A5 اپل و پخش ویدیو 1080p را برای iTV کرده است.

مقاله مرتبط:

  • بررسی Apple TV

مشخصات iTV

یک سایت استرالیایی خبر داده است که تلویزیون جدید در 3 مدل و در سایز های 32 تا 52 اینچ ارایه خواهد شد. کارخانه ژاپنی که در ساخت تلویزیون با اپل همکاری خواهد کرد نیز بیان کرده که دستگاه از پردازنده نسل سوم آیپد که احتمالا A6 خواهد بود تجهیز می شود. در حالی که سایت Smart House که چندان در مورد شایعات اپل قابل اعتماد نیست، اعلام کرد که اپل احتمالا تلویزیون مخصوص خود را در تمام سایز های مختلف عرضه کند.

سیستم عامل iTV

به احتمال قوی تلویزیون اپل نیز از iOS استفاده خواهد کرد. البته احتمال می رود تغییراتی دراین سیستم عامل اعمال شود تا بهتر با تلویزیون سازگار شود. امکان ارتباط با دیگر ابزارهای اپل (آیفون، آیپد و آیپاد) نیز یکی دیگر از ویژگی های این محصول خواهد بود. مطمئنا امکان نصب نرم افزار و بازی های مختلف نیز برروی iTV  وجود خواهد شد.

iTV و iCloud

استیو جابز به بیوگرافی نویس خود گفت: علاقه دارم تلویزیون تعاملی را بسازم که کارکرد ساده داشته باشد. این وسیله به راحتی با تمام وسایل و سرویس iCloud همگام می شود و رابط کاربری بسیار ساده ای خواهد داشت.

کنترل از راه دور iTV

تلویزیون اپل با یک کنترل از راه دور ساده ارائه می شود. البته امکان کنترل تلویزیون از طریق دیگر ابزارهای اپل نیز وجود خواهد داشت. برخی نیز معتقدند که کنترل از راه دور اصلی این تلویزیون، دستیار مجازی Siri خواهد بود. سیستم کنترل صوتی اپل قلب تپنده تلویزیون جدید این شرکت خواهد بود که امکان تعویض شبکه ها و کنترل تلویزیون را با صدا فراهم می کند. Siri امکان کنترل تلویزیون را ساده و راحت می کند همانطور که استیو جابز انتظار داشته بود.

مقالات مرتبط:

  • خنده دار ترین پاسخ های نرم افزار Siri به سئوالات کاربران
  • سرویس Siri توسط Apple معرفی شد، با آیفون خود صحبت کنید

برنامه های تلویزیونی در iTV

در حالی که تلویزیون اپل برنامه های اصلی خود را از iTunes و iCloud می گیرد ولی به طور کامل از برنامه های معمولی تلویزیون جدا نخواهد شد. مشترکین علاوه بر برنامه های ویژه اپل می توانند از برنامه های تلویزیون کابلی نیز استفاده کنند. دلیل اصلی این موضوع نیز عدم توانایی اپل به تامین محتوای کافی است.

قیمت iTV

کارشناسان اعتقاد دارند که تلویزیون اپل دو برابر یک تلویزیون هم سایز خود قیمت خواهد داشت.

زمان ورود iTV به بازار

بیشتر پیش بینی ها، سال 2013 را زمان عرضه این تلویزیون می دانند در حالی که کارشناسان خوشبین اعتقاد دارند، اپل، فرصت خرید کریسمس 2012 را از دست نخواهد داد. نیویورک تایمز می گوید: مشکل قیمت است نه تکنولوژی. اپل منتظر است تا قیمت پنل های بزرگ LCD کاهش یابد تا نسبت به ساخت و عرضه تلویزیون خود اقدام کند.

منبع: Tech Radar

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده