فیس‌بوک با پرداخت 16 میلیارد دلار WhatsApp را تصاحب کرد

فیس‌بوک با پرداخت 16 میلیارد دلار WhatsApp را تصاحب کرد

حتما تا یه‌حال نام اپلیکیشن WhatsApp به گوش شما خورده است یا از آن استفاده کرده‌اید. این اپلیکیشن فارغ از اکوسیستم بوده و قادر است ارتباط کاربران خود را بدون توجه به پلتفرم مورد استفاده برقرار کند. فیس‌بوک امروز اعلام کرد که طی توافق حاصل شده،WhatsApp را با مبلغی برابر 16 میلیارد دلار تصاحب کرد. مبلغ مورد نظر از طریق انتقال سهام فیس‌بوک به ارزش 12 میلیارد دلار و 4 میلیارد دلار پول نقد خواهد بود.

براساس اعلام فیس‌بوک این خرید قابلیت ایجاد ارتباط را در سرویس‌های فیس‌بوک تسهیل خواهد کرد.

در ماه‌های اخیر محبوبیت اپلیکیشن WhatsApp از سرویس چت فیس‌بوک بیشتر شده بود، از این‌رو فیس بوک نیز برای بهره‌گیری از این توانایی این اپلیکیشن را از آن خود کرد.

در حال حاضر WahtsApp‌دارای 450 میلیون کاربر است که اغلب این کاربران از پلتفرم‌های مطرح حال حاضر صنعت ابزارهای‌هوشمند استفاده می‌کنند که شامل اندروید، iOS، ویندوزفون و بلک‌بری است. این اپلیکیشن برای برخی از کاربران تلفن‌های سری آشا و سیمبین نوکیا نیز در دسترس است.

فیس‌بوک با انجام این خرید به این نکته اشاره کرده است که این اپلیکیشن یک محصول ارتباطی و پیام‌رسان است و در نتیجه خرید آن به‌معنای تعطیلی سرویس چت فیس‌بوک نیست و این بخش همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد. جن‌کاوم، مدیرعامل و موسس WhatsApp به هیئت‌مدیره‌ی فیس‌بوک خواهد پیوست.

مارک‌زاکربرگ در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

WhatsApp در حال پیوستن به شبکه ی ارتباطی یک میلیارد کاربر فیس بوک است. سرویسی که قادر به دستیابی به چنین ظرفیت بزرگی باشد، بسیار ارزشمند است. برای مدت مدیدی است که من جن را می‌شناسم و از پیوستن وی به تیم فیس‌بوک بسیار خوشحال هستم. مطمئنا همکاری با وی منجر به ارتباط بیشتر صنعت ابزار‌های قابل حمل خواهد شد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید