براساس گزارش‌های منتشر شده اپل در حال توسعه‌ی ابزاری است تا حملات قلبی را پیش‌بینی کند

براساس گزارش‌های منتشر شده اپل در حال توسعه‌ی ابزاری است تا حملات قلبی را پیش‌بینی کند

اپل در حال تعریف حوزه‌های کاری جدیدی برای خود است، اما زمینه‌ی فعالیت‌ها موجود هنوز نشاناخته باقی مانده است. براساس گزارشی که توسط San Francisco Chronicle منتشر شده است، شاید پاسخ این سوال کمی شگفت‌انگیز باشد، چراکه گویا اپل در نظر دارد تا در دو حوزه‌ی پزشکی و خودرو نیز وارد عمل شود.

این گزارش اطلاعات بسیار اندکی را در این مورد در اختیار قرار داده است، اما براساس مطالبی که در این گزارش بیان شده است، گویا اپل علاقه‌ی وافری به فعالیت در حوزه‌ی پزشکی دارد، بطوری که این کمپانی در حال همکاری با تاملینسون‌ هولمون یکی از متخصصان فعال در حوزه‌‌ی مهندسی صدا است تا قابلیت تشخیص حملات قلبی را پیش از وقوع آن با استفاده از الگوی صدای حاصل از شریان خون در رگ‌ها در ابزار‌های خود تعبیه کند. هولمون به‌دلیل توسعه‌ی برخی از سیستم‌های صوتی همچون سیستم THX لوکاس‌فیلم بسیار نام‌آشنا است. این اولین باری نیست که شاهد انتشار اخباری در مورد علاقه‌ی اپل به تولید محصولات در زمینه پزشکی هستیم، ماه گذشته نیز اخباری در مورد ملاقات کارشناسان اپل با متخصصان سازمان غذا و داروی ایالات متحده منتشر شد که در جهت همکاری برای توسعه‌ی اپلیکیشنی در حوزه‌ی سلامت است.

این گزارش اطلاعات قابل استنادی را در مورد فعالیت‌های اپل در زمینه‌ی خودروسازی ارائه کرده است که از جمله‌ی آن می‌توان به دیدار آدریان‌پریکا با الون‌ماسک، مدیرعامل کمپانی خودروسازی تسلا اشاره کرد که بهار سال جاری در مقر اپل در کوپرتینو اتفاق افتاده است، اما هنوز اطلاعاتی در مورد جزئیات همکاری فی‌مابین منتشر نشده است. پیش از این نیز شاهد انتشار اخباری در مورد استفاده از iOS‌در خودروها بودیم که از تلاش اپل برای انتقال سیستم‌عامل خود به درون خودروها حکایت داشت، اما هنوز زمینه‌ی همکاری این کمپانی با تسلا در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. مهرماه سال جاری، قائم‌مقام بخش سخت‌افزار اپل به این نکته اشاره کرد که اپل درصدد همکاری با تسلا در جهت تولید خودروهای جدید است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده