جوان 20 ساله در اثر بازی طولانی مدت با Xbox جان باخت

جوان 20 ساله در اثر بازی طولانی مدت با Xbox جان باخت

یک جوان انگلیسی به‌علت بازی کردن بیش از حد و بدون وقفه بازی Xbox جان باخت. کالبد شکافی، علت مرگ این جوان را ایجاد لخته خون در اثر بازی طولانی و قرار گرفتن در یک موقعیت خاص، اعلام کرده است. در ادامه نحوه و علت مرگ این پسر را بررسی خواهیم کرد.

این پسر که Chris Staniforth نام دارد به بازی‌های ایکس باکس اعتیاد داشت. به نقل از روزنامه Sun NewsPaper ، این جوان 20 ساله که هیچ مشکل یا بیماری جدی نداشت برای بازی کردن بیش از 12 ساعت با Xbox خود، و ایجاد لخته خود در بدنش، جان باخت.

dead-chris-1

لخته یا انعقاد خون ممکن است در اثر توقف فرد در یک موقعیت مشخص بیش از چند ساعت ایجاد شود. این لخته خون ممکن است به سمت شش رفته و موجب مرگ وی گردید. بنابرای مسافران هواپیما نیز باید مراقب خود بوده و برای زمان طولانی و بدون وقفه در یک حالت ننشینند.

chries-father-and-step-mother1

پدر Chris Staniforth در مراسم تدفین پسرش گفت: Chris برای بازی با Xbox زنده بود. وقتی او یک بازی را آغاز می‌کرد ساعت ها برای انجام و به پایان رساندن آن وقت می گذاشت. وی همچنین افزود: من تولید کننده این بازی را سرزنش نمی کنم چراکه مقصر این حادثه نیست. ولی کودکان باید توجه کنند که نباید چند ساعت بی‌وقفه برای بازی‌های کامپیوتری زمان صرف کنند.

البته همه افرادی که 12 ساعت بازی می‌کنند هم دچار خون لختگی نمی‌شوند و Chris یک نمونه بد شانس از این افراد است.

منبع: Digital Trends

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده