جدیدترین تحقیقات نشان می دهد که تلفن همراه هیچ ارتباطی با تومور مغزی و سرطان ندارد

جدیدترین تحقیقات نشان می دهد که تلفن همراه هیچ ارتباطی با تومور مغزی و سرطان ندارد

طی سال های اخیر و با توجه به همگانی شدن استفاده از تلفن های همراه، دانشمندان و محققین مختلف تحقیقاتی را در رابطه با تاثیر سیگنال های موبایل بر ایجاد غدد سرطانی و تومورهای مغزی انجام دادند و برخی اعلام کردند که این سیگنال ها ممکن است باعث ایجاد سرطان شوند. اما براساس جدیدترین تحقیقات انجام شده ثابت شده است که استفاده از تلفن همراه حداقل برای کودکان و نوجوانان منجر به ایجاد تومور مغزی و یا تشدید سرطان نمی شود.

این تحقیقات توسط دانشمندان موسسه سلامت عمومی سویس و برروی 1,000 نفر انسان بین 7 تا 19 سال در کشورهای نوروژ، دانمارک، سوئد و سویس انجام شده است. 352 نفر از افراد آزمایش شده دچار بیماری سرطان بوده و 646 نفر سلامت کامل داشته اند.

براساس تحقیقات کاملی که این موسسه انجام داده است هیچ ارتباطی بین استفاده از تلفن همراه و ایجاد غدد سرطانی یافت نشده است. دانشمندان حتی نتوانستند ارتباطی بین استفاده از تلفن همراه و تشدید بیماری سرطانی و رشد غدد کشف کنند. این تحقیقات برروی کودکان و نوجوانان انجام شده و ممکن است به احتمال بسیار کم در مورد افراد بزرگسال متفاوت باشد.

نتیجه تحقیقات انجام شده توسط این تیم اروپایی در مجلات و نشریه های تخصصی از جمله Journal of National Cancer Institute منتشر شده است.

منبع: Mashable | Gizmodo

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده