بلومبرگ: مایکروسافت «ساتیا نادلا» را به عنوان مدیرعامل جدید خود انتخاب کرده است

جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۹
مطالعه 2 دقیقه
بلومبرگ گزارش کرده که مایکروسافت پس از ماه‌ها تحقیق و جستجو نهایتا جایگزین استیو بالمر را انتخاب نموده است و به زودی او را معرفی خواهد کرد. در این گزارش آماده است که احتمالا بیل‌گیتس نیز از ریاست هیئت مدیره کنار زده خواهد شد.
تبلیغات

آیا بالاخره مدیرعامل جدید مایکروسافت انتخاب شده است؟ براساس گزارش بلومبرگ، هیئت مدیره مایکروسافت خود را آماده معرفی مدیرعامل جدید این شرکت می‌کند.

ساتیا نادلا در حال حاضر مدیریت بخش سرویس‌های ابری مایکروسافت را برعهده دارد و اگر این گزارش راست باشد به زودی سومین مدیرعامل این شرکت ۳۸ ساله خواهد شد.

از ساتیا نادلا به عنوان یک تکنولوژیست خوش فکر یاد می‌شود شخصی که از نظر تفکر با استیو بالمر فاصله داشته و به نوعی بیشتر شبیه به بیل گیتس است. نادلا مدیر بخشی است که توسعه سیستم عامل ابری مایکروسافت را برعهده دارد که در واقع زیرساخت سرویس‌هایی همچون Office 365، موتور جستجوی بینگ، سرویس ذخیره سازی ابری SkyDrive (وان‌داریو)، ایکس باکس لایو، اسکایپ، Dynamics و بسیاری از سرویس‌های دیگر به شمار می‌رود.

در ادامه گزارش بلومبرگ آمده است که احتمالا جان‌تامپسون نیز جایگزین بیل گیتس خواهد شد و به عنوان رییس هیئت مدیره این شرکت انتخاب می‌گردد.

سی‌نت گزارش نموده که احتمالا مدیرعامل جدید مایکروسافت طی چند هفته‌ آتی رسما معرفی گردد. ساتیا نادلا از مدت‌ها پیش به عنوان یکی از کاندیدای جانشینی بالمر مطرح شده بود، اما در روزهای ابتدایی جستجو برای مدیرعامل جدید از شانس کمتری نسبت به رقبای خود همچون استفن الوپ برخوردار بود.

این بدین معنا است که احتمالا به زودی شاهد جدا شدن استیو بالمر و استیو جابز از شرکت مایکروسافت خواهیم بود تا مدیرعامل جدید بتواند به راحتی تمام تفکرات خود را در مایکروسافت پیاده سازی کند.

نادلا طی دهه‌های فعالیت خود مایکروسافت، مدیریت بخش‌ سرور و ابزارهای مخصوص شرکت‌ها، قائم مقام بخش R&D (تحقیق و توسعه) و قائم مقام بخش تجارت مایکروسافت را برعهده داشته است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات